Ogłoszenia parafialne - 12.08.2018 r.

1. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, którą przeznaczymy na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary składane do puszek na rzecz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, który kształci m.in. przyszłych księży i katechetów.

2. Dziękujemy wszystkim osobom, które poczuły się odpowiedzialne za swoją parafię i pomogły w zeszłym tygodniu przygotować kościół i Dom Parafialny do odpustu.

3. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): o tym, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czym polegało wniebowzięcie * o śmierci św. Maksymiliana Kolbe, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy * o dopalaczach – czy zmiana prawa zapewni ochronę przed tymi śmiercionośnymi środkami?

4. W poniedziałek od g. 18:00 okazja do spowiedzi św. przed odpustem. Natomiast na g. 19:00 zapraszamy na Mszę św. i różaniec fatimski. Gościć będziemy ks. Waldemara Musioła.

5. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek udziału w Eucharystii. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Tego dnia obchodzimy również odpust parafialny. Świętowanie rozpoczniemy już we wtorek o 17:30 (I Nieszpory), a zakończymy w środę o 15:00 (II Nieszpory). Na 11:00 zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową. Eucharystii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Piotr Kierpal.

6. W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy chętnych Parafian do pomocy przy sprzątaniu plebanii.

7. W sobotę na g. 18:00 zapraszamy do Domu Parafialnego wszystkich członków grup parafialnych (Rada Parafialna, ministranci, marianki, schola, Caritas, Róże Różańcowe, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej i inne) na spotkanie z Księdzem Proboszczem.

8. W niedzielę na g. 11:00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., w czasie której podziękujemy Ks. Proboszczowi Hubertowi Janowskiemu za 32 lata posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Ksiądz Proboszcz – zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego i prawem diecezjalnym – z dniem 23.08.2018 r. przechodzi na zasłużoną emeryturę.

9. Zapowiedzi przedślubne:

 • Magdalena Iwachów (Opole) – Maciej Najbar (Opole) /zap. II
 • Piotr Gondro (Opole) i Eliza Kamińska (Opole) /zap. I

Ogłoszenia parafialne - 5.08.2018 r.

1. Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. Zachęcamy do nabycia i lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): Nie ma wolności bez trzeźwości. Problem alkoholizmu w Polsce wciąż rośnie. 100 dni abstynencji to propozycja Episkopatu dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i Ojczyźnie * O tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa * o 12 miejscach związanych z tragiczną historią katolików japońskich, które właśnie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

4. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

5. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

6. Bardzo prosimy o przygotowanie i wyczyszczenie kościoła i Domu Parafialnego na nadchodzący odpust. W przyszłym tygodniu zabraknie nam na to czasu. Zapraszamy parafian z ul. Wiejskiej, Oleskiej i Lipowej oraz chętnych z innych ulic w sobotę po porannej Mszy św.

7. Przyjmujemy już zapisy na parafialną pielgrzymkę na Górę św. Anny. Zamówiono autobus. Wyjazd 1.09.2018 r. po porannej Mszy św. o godz. 8:30. Koszt przejazdu 25 zł.

8. Opolska 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza z Opola w poniedziałek 13 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 18 sierpnia o godz. 11.00.

9. Obchody ku czci św. Jacka w Sanktuarium w Kamieniu Śląskim odbędą się w sobotę i w niedzielę 11-12 sierpnia.

10. Kto nie skorzystał w zeszłą niedzielę i w czwartek ten może dzisiaj 5 sierpnia zyskać odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego oraz Ojcze nasz, Wierzę w Boga i Chwała Ojcu, otrzyma odpust zupełny.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
 • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
 • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek

 12. Zapowiedzi przedślubne:

 • Karolina Strzelczyk (Opole) – Łukasz Kaniuczak (Opole) /zap. III
 • Magdalena Iwachów (Opole) – Maciej Najbar (Opole) /zap. I

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli

i dobrego nowego tygodnia!

Ogłoszenia parafialne - 22.07.2018 r.

 1. 1. Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na opłaty związane z energią elektryczną. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów. Ofiary zebrane przed kościołem zasilą fundusz wspierający misjonarzy diecezji opolskiej. 
 2. 2. Przypominamy, że dzisiaj nie ma popołudniowego nabożeństwa.
 3. 3. Zachęcamy do nabycia i lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). Do tego numeru został dołączony obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa.
 4. 4. W czwartek obchodzimy uroczystość św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny i głównej patronki diecezji opolskiej. Ojcowie Franciszkanie zapraszają od środy do niedzieli (25-29.07) na Górę Św. Anny na uroczystości odpustowe. Więcej informacji na plakacie. Natomiast duszpasterze parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie serdecznie zapraszają na jubileuszowy odpust ku czci św. Anny, który obchodzony będzie w dniach 28-30 lipca br. w jubileuszowym kościele św. Anny w Oleśnie. Szczegółowy program na plakacie.
 5. 5. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. 6. W sobotę na g. 8:30 zapraszamy na Mszę św. w intencji wdów i ich zmarłych mężów oraz wszystkich seniorów i chorych naszej parafii. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym.
 7. 7. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 8. 8. Wolne intencje mszalne: 26.07 o 7:00 (uroczystość św. Anny) oraz 29.07 o 7:00 i 9:00 (niedziela).
 9. 9. Zapraszamy do wzięcia udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w tym roku pod hasłem: «Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 12 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 13 sierpnia, zaś z Kluczborka i Krapkowic – we wtorek 14 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 18 sierpnia o godz. 11.00.
 10. 10. Zapowiedzi przedślubne:
 • Karolina Strzelczyk (Opole) – Łukasz Kaniuczak (Opole) /zap. I