Ogłoszenia parafialne - 22.10.2017 r.

Niedziela, 22.10.2017 r.

* Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy – tak zakonnych, jak i świeckich. Prośmy Pana Boga, aby misjonarze mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo jeszcze Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam również, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To swoista mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby – dzisiaj poprzez modlitwy i ofiary na rzecz Papieskich Dzieł Misyjnych. Bóg zapłać za kolektę na ten cel!

* Przed lub po Mszy św. będzie można złożyć swój podpis pod inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Może tego dokonać każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i zna swój numer PESEL. Karty do podpisu zostaną wyłożone w sali na parterze Domu Parafialnego. W ciągu tygodnia podpis będzie można złożyć w zakrystii. Podpisy będziemy zbierali do 5 listopada włącznie.

* Na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Bezpośrednio po jego zakończeniu wyruszymy na pielgrzymkę do Głębinowa. Autobus będzie na nas czekał na parkingu przy kościele. Prosimy zabrać ze sobą różę oraz karteczkę z wypisaną intencją.

* Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in. artykuł o amerykańskim instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia – metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa; artykuł o siostrach franciszkankach, które podczas II wojny światowej ratowały żydowskie dzieci oraz artykuł o ludziach, którzy bez pieniędzy, karty kredytowej czy telefonu komórkowego zostali wysłani do Skandynawii, by tam głosić Dobrą Nowinę. Co ich spotkało? I jak sobie poradzili?

* Do kupienia jest również czasopismo „Miłujcie się!” (5 zł.), a w nim m.in. o tym, co nas czeka po śmierci.

* Nadal można nabywać kalendarze z koronami żniwnymi (5 zł.) oraz rolnicze (26 zł.).

* Z tyłu kościoła wyłożono kartki na wypominki. Można je składać w zakrystii.

* Wolne intencje w listopadzie: 23.11 (7:00), 28.11 (7:00), 29.11 (7:00) i 30.11 (7:00). Jednocześnie zapisujemy już intencje mszalne na przyszły rok.

(1) W czwartek odbędzie się zbiórka darów na rzecz kleryków WMSD w Opolu. Zbierane będą nie tylko płody ziemi, lecz również inne produkty potrzebne do właściwego funkcjonowania kuchni, np. mąka, cukier, ryż, makaron, dżem, kawa, herbata itd. Wesprzeć przyszłych kapłanów może zatem każdy. Produkty prosimy wystawić przed swoimi posesjami. Od godz. 10:00 będą je zabierali Panowie: Meja, Kansy i Mróz. Dary można również przynosić do domu Państwa Meja (ul. Wiejska 103) – od rana aż do godz. 12:00. Dziękujemy za każdy przekazany produkt!

(2) Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na spotkanie w czwartek o 17:30, a potem na Mszę św. szkolną.

(3) Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w piątek o godz. 19:30.

(4) Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 9:00. Tego dnia w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia…

(5) W sobotę o godz. 19:00 zostanie wyświetlony dla nas fabularyzowany DOKUMENT pt. „Dwie korony”. Opowiada on o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego. W zakrystii nadal przyjmowane są zapisy. Do piątku prosimy uregulować opłatę za bilet (13 zł.)! Spotykamy się w kinie „Helios” (przy kasie biletowej) o godz. 18:45.

(6) Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaprasza do udziału w Wielkiej Modlitwie Różańcowej w intencji rodzin. Będzie ona miała miejsce w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja w Głogówku dnia 29 października 2017 r. - niedziela - o godz. 15.00. Modlitwy będą odmawiane w j. polskim i niemieckim. Na nabożeństwie obecna będzie również orkiestra.

(7) 4 listopada rozpocznie się kolejny kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Więcej informacji udziela Ks. Proboszcz.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy przyjemnej niedzieli

oraz dobrego tygodnia!