Ogłoszenia parafialne - 7.01.2018 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na rzecz Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i instytucji diecezjalnych.

(2) Po każdej Mszy św. będzie możliwość wylosowania sobie świętego patrona na 2018 rok. Bardzo prosimy zapoznać się z jego życiorysem, modlić się do Pana Boga za jego wstawiennictwem oraz starać się go naśladować w codziennym życiu.

(3) W kościele seminaryjno-akademickim o godz. 15:00 rozpocznie się zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych. Natomiast o godz. 16:00 – w kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach – odbędzie się spotkanie opłatkowe środowisk sportowych.

(4) Zachęcamy do zakupu „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in. artykuł o arcybiskupie Paryża, który chciał zostać wiejskim lekarzem; historia powstania największego na świecie bursztynowego ołtarza oraz wywiad z premierem Morawieckim.

(5) Święto Chrztu Pana Jezusa kończy okres Narodzenia Pańskiego. W naszym kościele szopka bożonarodzeniowa pozostanie do 2 II, czyli Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Nadal będziemy śpiewali kolędy, szczególnie te mniej znane.

(6) W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi. Tego dnia kolektę przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.

(7) Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za żyjących lub zmarłych. W środę i piątek są intencje wolne.

(8) Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziały w akcji „Artystyczna zima 2018” w Domu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Opolu-Gosławicach przy ul. Wiejskiej 62. Zajęcia odbywać się będą codziennie od 15 do 19 stycznia br., w godz. 9:30-11:30. Więcej informacji można znaleźć na plakacie.

(9) 24 stycznia (środa) nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd do Cieszyna na „Tradycyjne Jasełka”. Jasełka te od przeszło ćwierć wieku wystawiane są na deskach Teatru im. A. Mickiewicza przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w reżyserii s. Jadwigi Wyrozumskiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd nastąpi o godz. 12:30 z parkingu przy kościele. Przyjazd planowany jest około północy. Spektakl rozpoczyna się o godz. 17:00. Cena wyjazdu to 60 zł. (autokar + ubezpieczenie + bilet). Bardzo prosimy, by do przyszłej niedzieli dokonać wpłaty pieniędzy oraz podać swój PESEL.