Ogłoszenia parafialne - 14.01.2018 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na ogrzewanie kościoła.

(2) Osoby, które jeszcze nie wylosowały swojego osobistego patrona na 2018 rok, będą to mogły uczynić dzisiaj po każdej Mszy św. Koszyk do losowania znajduje się pod figurą św. Antoniego.

(3) Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in.: św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski. Jak to się stało, że w młodym jezuickim nowicjuszu ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji; o tym, jak następca tronu Arabii Saudyjskiej zakupił obraz „Zbawiciel świata” przedstawiający Jezusa z prawą ręką wzniesioną do błogosławieństwa. Arcydzieło sztuki chrześcijańskiej będzie wystawiane w sercu muzułmańskiego kraju; papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co o Kościele w Chile mówią polscy misjonarze, którzy tam od wielu lat pracują?

(4) Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy, którzy im posługują.

(5) W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

(6) Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na spotkania modlitewne odbywające się w naszej okolicy. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń.

(7) W sobotę – na zakończenie tygodniowego kursu – trzem naszym młodym parafianom (Kacper Jarosz, Dawid Kula i Piotr Ratuszny) zostanie udzielona posługa lektoratu. Uroczysta Msza św. odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 w kościele pw. MB Bolesnej w Nysie. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Rudolf Pierskała.

(8) W przyszłą niedzielę odbędzie się kolekta kolędowa na potrzeby kościoła.

(9) W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla żyjących i o niebo dla zmarłych.

(10) Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziały w akcji „Artystyczna zima 2018” w Domu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Opolu-Gosławicach przy ul. Wiejskiej 62. Zajęcia odbywać się będą codziennie od 15 do 19 stycznia br., w godz. 9:30-11:30. Więcej informacji można znaleźć na plakacie.

(11) 24 stycznia (środa) nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd do Cieszyna na „Tradycyjne Jasełka”. Wyjazd nastąpi o godz. 12:30 z parkingu przy kościele. Przyjazd planowany jest około północy. Spektakl rozpoczyna się o godz. 17:00. Prosimy jak najszybciej podać swój PESEL i wpłacić 60 zł.

(12) Liturgiczny kurs dla operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym w Opolu (ul. Kard. Kominka 1a) w następujące soboty Wielkiego Postu: 24 lutego, 3 i 17 marca 2018 r. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.00. Zgłoszenia należy kierować do 20 lutego 2018 r. na adres Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu: tel. 77 44 32 130; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na pierwszym spotkaniu należy przedłożyć pismo rekomendujące od ks. proboszcza parafii oraz dwie fotografie (legitymacyjne). Koszt kursu – w zależności od ilości uczestników – wyniesie ok. 180 zł.

(13) W dniach 14-18.02 przeżywać będziemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Piotr Kierpal. Bardzo prosimy o żarliwą modlitwę w tej intencji.