Ogłoszenia parafialne - 28.01.2018 r.

(1) Dzisiaj obchodzimy 65. Światowy Dzień Trędowatych.

(2) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby duszpasterstwa.

(3) O godz. 15:00 zapraszamy na Nieszpory. Po nabożeństwie Parafialny Zespół CARITAS zaprasza babcie, dziadków i wszystkich seniorów na okolicznościowe spotkanie, które odbędzie się w Domu Parafialnym (w sali na parterze).

(4) Na godz. 17:00 zapraszamy do kościoła seminaryjno-akademickiego (przy ul. Drzymały) na koncert kolęd w wykonaniu kleryków.

(5) Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W najnowszym numerze m.in.: mistyka jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych; skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe?; kim są uczestnicy zimowej wyprawy na K2, której celem jest pierwsze zimowe wejście na ostatni niezdobyty o tej porze roku ośmiotysięcznik?

(6) W środę wspominamy św. Jana Bosko – patrona dzieci i młodzieży.

(7) Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 8:15.

(8) W Pierwszy Czwartek Miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o świętość życia dla już powołanych. Na 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą, podczas której będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Tego dnia Msze św. będą celebrowane o godz. 7:00 i 18:00 (szkolna).

(9) W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane świętem MB Gromnicznej. Czcimy Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata i Jego Matkę, Najświętszą Maryję Pannę. Tego dnia Msze św. będą celebrowane o godz. 7:00 (wolna intencja), 9:00 i 18:00. Na każdej Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego kolektę przeznaczymy na klasztory klauzurowe.

(10) W piątek na godz. 19:30 zapraszamy na Krąg Biblijny.

(11) W Pierwszą Sobotę Miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy świętej i różańcu wynagradzającym o godz. 7:15. W tym dniu – z okazji wspomnienia św. Błażeja – można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

(12) W sobotę – po porannej Mszy św. (ok. 8:30) – zapraszamy chętnych Parafian do pomocy przy demontażu szopki i dekoracji bożonarodzeniowych.

(13) W sobotę o godz. 9:00 zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów.

(14) W sobotę o 16:00 odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych. Zapraszamy wszystkie osoby, które planują ochrzcić swoje dzieci w lutym.

(15) W dniach 14-18.02 przeżywać będziemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Piotr Kierpal. Bardzo prosimy o żarliwą modlitwę w tej intencji.