Ogłoszenia parafialne - 4.02.2018 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu i instytucje diecezjalne.

(2) Na godz. 15:00 zapraszamy na Nieszpory.

(3) W „Gościu Niedzielnym” (5 zł.) można przeczytać m.in. wywiad z dr Wandą Półtawską na temat obrony życia dzieci nienarodzonych; artykuł o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich (tzw. korony Chrobrego) oraz relację z Korei, w której chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko, a wyznawcami Chrystusa zostają również politycy i celebryci.

(4) W poniedziałek po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

(5) W tym tygodniu nie odbędą się spotkania katechetyczne dla uczniów klasy VI i VII Szkoły Podstawowej oraz II Gimnazjum. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czasie rekolekcji parafialnych.

(6) W czwartek o godz. 17:15 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna. W sposób szczególny zapraszamy dzieci komunijne oraz kandydatów do bierzmowania.

(7) W piątek nie odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

(8) W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. Specjalna Msza św. będzie celebrowana w czasie rekolekcji wielkopostnych. Rozpoczną się one w Środę Popielcową i potrwają do I Niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Kierpal. Już teraz prosimy o żarliwą modlitwę w ten intencji.

(9) W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.  Zachęcamy do licznego udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu:

- 13:00 – 14:00: ul. Lipowa, Grobla i Wygonowa;

- 14:00 – 15:00: ul. Oleska, Skrajna, Rzeszowska, Grodzieńska i Stanisławowska;

- 16:00 – 17:00: Osiedle Zawada, ul. Samborska, Krzemieniecka i Tarnopolska;

- 17:00 – 18:00: ul. Wiejska, Zapłocie, Pogodna, Osiedle Medyk oraz młodzież

(10) W przyszłą niedzielę o godz. 16:30 w kościele pw. MBNP w Opolu – Nowej Wsi Królewskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji byłych i obecnych pacjentów Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” w Opolu, ich krewnych, znajomych, wolontariuszy, współpracowników i wszystkich sympatyków ruchu hospicyjnego.

(11) Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz remontu opolskiej katedry. Więcej informacji znajduje się na obrazkach, które wyłożyliśmy na klęczniku pod chórem.

(12) Zachęcamy wszystkich Parafian (dzieci, młodzież i dorosłych) do włączenia się w akcję Caritas „Skarbonka wielkopostna”. Niech ta papierowa skarbonka, do której będziemy wrzucać nasze wielkopostne datki, będzie obecna w naszych mieszkaniach, domach, klasach, sklepach i miejscach pracy. Zebrane w ten sposób pieniążki złożymy u stóp ołtarza w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego (8.04). Wszystkie ofiary zostaną przekazane na rzecz dalszego funkcjonowania łaźni dla bezdomnych w Opolu (ul. Szpitalna). Skarbonki są gratis!

(13) Zachęcamy do zakupu Zdrapki Wielkopostnej (2 zł.), która zawiera 40 zadań przeznaczonych na Wielki Post. Ojczyzną Zdrapki Wielkopostnej jest Irlandia, a organizatorem akcji w Polsce jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego. Każdego dnia należy zdrapać jedno pole i wykonać zapisane tam zadanie. Celem Zdrapki jest dobre przygotowanie nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczynamy od Środy Popielcowej!

(14) W styczniu byliśmy w Cieszynie na „Tradycyjnych Jasełkach”. Tym razem s. Jadwiga zaprasza naszą parafię na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd nastąpi 20 marca br. (wtorek) o godz. 12:30 z parkingu przy kościele. Powrót do Opola ok. 23:00. Spektakl rozpoczyna się o godz. 17:00. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. (przejazd autokarem, ubezpieczenie i bilet). Od dzisiaj ruszają zapisy!

(15) Zapowiedzi przedślubne: Piotr Adamczyk (Opole) i Sylwia Stolarska (Mrowina, par. Stanowiska) – zap. 1