Ogłoszenia parafialne - 11.02.2018 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na energię elektryczną.

(2) Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in.: Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?; o męczennicy z ludu Czango /Rumunia/, która zginęła z różańcem w ręku; czekają nas zmiany czy rewolucja? O systemie opieki zdrowotnej mówi minister zdrowia.

(3) Oto plan adoracji na niedzielę:
- 13:15 – 14:00 ul. Lipowa, Grobla, Wygonowa;
- 14:00 – 15:00 ul. Oleska, Skrajna, Rzeszowska, Grodzieńska, Stanisławowska;
- 16:00 – 17:00 Osiedle Zawada, ul. Samborska, Krzemieniecka, Tarnopolska;
- 17:00 – 18:00 ul. Wiejska, Zapłocie, Pogodna, Osiedle Medyk oraz młodzież

PLAN ADORACJI W PONIEDZIAŁEK l WTOREK:

07:45 - 08:00 Msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wspólna;
08:00 - 09:00 Emeryci i Seniorzy, ul. Rzepakowa, Oleska, Gryczana, Jaglana, Łanowa;
09:00 - 10:00 Róże: Meja Edyta, Zdzuj Józef, ul. Żytnia, Grobla, Pogodna;
10:00 - 11:00 Róże: Czernia Gizela, Czaja Małgorzata, ul. Wygonowa, Zapłocie;
11:00 - 12:00 Róże: Winchula Maria, Zdzuj Paweł, ul. Samborska, Lwowska;
12:00 - 13:00 Róże: Labisz Renata, Mróz Gertruda, ul.Osiedle, Pszeniczna, Skrajna;
13:00 - 14:00 Róże: Zyla Anna, ul. Lipowa, Os. Medyk, Matei, Mossora, Borka;
14:00 - 15:00 Róże: Hanusik Róża, Czaja Małgorzata, ul. Wygonowa, Rzeszowska, Wiejska na Osiedlu, Wiejska w Gosławicach, Krótka;
15:00 - 16:00 Róże: Datko Jerzy, dzieci szkolne i Gimnazjum, ul. Brzozowa, Nowa;
16:00 - 17:00 Młodzież żeńska i męska, licealiści, ul. Borysławska, Grodzieńska, Stanisławowska, Stryjska, Nowogródzka, Kresowa;
17:00 - 17:50 Mężczyźni i ojcowie, Os. Zawada, Jesionowa, Klonowa, Dębowa, Rzeczna, Krzemieniecka, Tarnopolska na Os. Słonecznym;
17:50 Zakończenie Adoracji: Litania do imienia Jezus, Akt przeproszenia, błogosławieństwo, Msza św.

(4) W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8/16/18. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

(5) W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

(6) Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.

(7) Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz remontu opolskiej katedry. Więcej informacji znajduje się na obrazkach, które wyłożyliśmy na klęczniku pod chórem.

(8) Zachęcamy wszystkich Parafian (dzieci, młodzież i dorosłych) do włączenia się w akcję Caritas „Skarbonka wielkopostna” na rzecz dalszego funkcjonowania łaźni dla bezdomnych w Opolu. Skarbonki są gratis!

(9) Zachęcamy do zakupu Zdrapki Wielkopostnej (2 zł.), która zawiera 40 zadań przeznaczonych na Wielki Post.

(10) S. Jadwiga zaprasza naszą parafię na Misterium Męki Pańskiej do Cieszyna. Wyjazd nastąpi 20 marca br. (wtorek) o godz. 12:30 z parkingu przy kościele. Powrót do Opola ok. 23:00. Spektakl rozpoczyna się o godz. 17:00. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. (przejazd autokarem, ubezpieczenie i bilet).

(11) Zapraszamy na w pielgrzymkę do Chin – szczegóły, cena i program w Internecie na parafialnej stronie i w gablotce.

(12) Dzieci i młodzież w miejsce katechezy przychodzi na Adorację oraz na nauki rekolekcyjne.

(13) Zapowiedzi przedślubne: Piotr Adamczyk (Opole) i Sylwia Stolarska (Mrowina, par. Stanowiska) – zap. 2