Ogłoszenia parafialne - 18.02.2018 r.

(1) Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi za przeprowadzenie Rekolekcji Parafialnych i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej. Niech wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Piotra będzie złożona dzisiaj kolekta rekolekcyjna. Za Waszą ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

(2) Na godz. 15:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

(3) Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in. ciekawy artykuł na temat św. o. Pio oraz wzruszające wspomnienie o ojcu Janie Górze – słynnym duszpasterzu młodzieży, który pochodził z naszej diecezji. Do kupienia jest również „Mały Gość Niedzielny” (5 zł.) z obrazkiem przedstawiającym św. o. Pio.

(4) Krucjata Różańcowa zaprasza w najbliższą środę na Marsz Pokutny ulicami Opola. Więcej informacji można znaleźć na plakacie, który został wywieszony w przedsionku.

(5) W czwartek o 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów (szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do Bierzmowania). Po Eucharystii odprawiona zostanie Droga Krzyżowa.

(6) Spotkanie Kręgu Biblijnego wyjątkowo w czwartek o godz. 19:30. Zapraszamy!

(7) W piątek o 17:00 rozpocznie się Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej – Droga Krzyżowa z odczytywaniem wypominek. Kartki na wypominki zostały wyłożone na stoliku pod chórem. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

(8) W piątek o godz. 19:30 – w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Chabrach – odbędzie się Dekanalne Czuwanie Wielkopostne dla młodzieży. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Zapisywać się można do czwartku u ks. Łukasza.

(9) Spotkanie marianek w sobotę o 9:00.

(10) Spotkanie LSO w sobotę o 9:00.

(11) Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – dzień szczególnej modlitwy w intencji misjonarzy i misjonarek. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy.

(12) Zachęcamy do polubienia i korzystania z naszej parafialnej strony na Facebook’u.

(13) Dzieci, których własnoręcznie wykonane szopki zdobiły wnętrze naszego kościoła, mogą je już zabrać do domów. Dziękujemy!

(14) Wielkopostne rekolekcje dla rolników i działkowiczów odbędą się w dniach od 27 lutego do 1 marca 2018 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie we wtorek o godz. 10.00. Zakończenie w czwartek o godz. 12.00. Można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Do dyspozycji będzie parafialny bus.

(15) 20 marca (wtorek) pragniemy zorganizować wyjazd do Cieszyna na Misterium Męki Pańskiej. Cena 60 zł. (ubezpieczenie, przejazd autobusem i bilet). Można się zapisywać w zakrystii. Pozostało 29 miejsc wolnych.

(16) Zapraszamy małżonków na weekend rekolekcyjny z cyklu Spotkania Małżeńskie, który odbędzie się od 2 do 4 marca 2018 r. w Ośrodku "Rybak" w Głębinowie. Podczas tego weekendu małżeństwo ma okazję poświęcenia czasu wyłącznie sobie nawzajem i Panu Bogu. Jest też możliwość spowiedzi, a także indywidualnej rozmowy z księdzem lub małżeństwami prowadzącymi Spotkania. Zgłoszenia: www.spotkaniamalzenskie.opole.pl.

(17) W dniach 2-4 marca 2018 r. w opolskim seminarium odbędą się rekolekcje powołaniowe. Mają one na celu pomóc młodym mężczyznom w rozeznaniu powołania i pokazać jak wygląda codzienne życie w seminarium. Rekolekcje te są skierowane do tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów oraz osób, które już zdały maturę. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.seminarium.opole.pl. Wszelkie pytania można kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(18) Zapowiedzi przedślubne: Piotr Adamczyk (Opole) i Sylwia Stolarska (Mrowina, par. Stanowiska) – zap. 3