Ogłoszenia parafialne - 25.02.2018 r.

(1) Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – dzień szczególnej modlitwy w intencji misjonarzy i misjonarek. Podczas wychodzenia z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na Misyjne Dzieło Pomocy.

(2) Na godz. 15:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

(3) W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): zwana jest powszechnie dżumą XXI wieku. Samotność – choroba, która poważnie zagraża Europie; w ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio” o modlitwie jako najlepszej broni; jak mieszkańcy rodzinnej miejscowości Kamila Stocha przeżywali zdobycie przez niego złotego medalu?

(4) W najnowszym numerze „Miłujcie się!” (5 zł.) można przeczytać wzruszającą historię 28-letniej Włoszki, która zmarła w 2012 r., a której życie można zamknąć w dwóch słowach: miłość i śmierć. Z mężem przyszło jej pochować dwójkę dzieci, a radość z narodzin trzeciego dziecka musiała dzielić z przygotowaniami do własnej śmierci.

(5) W poniedziałek o 19:30 spotkanie z uczniami klasy III Gimnazjum.

(6) Najbliższe odwiedziny chorych będą miały miejsce w czwartek przed Niedzielą Palmową.

(7) W Pierwszy Czwartek Miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o świętość życia dla już powołanych. Na godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

(8) W czwartek o 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów (szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do Bierzmowania). Po Eucharystii odprawiona zostanie Droga Krzyżowa. Prosimy przynieść ze sobą własnoręcznie wykonane krzyże.

(9) W Pierwszy Piątek Miesiąca czcimy NSPJ. O 17:00 rozpocznie się Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej – Droga Krzyżowa z odczytywaniem wypominek. Kartki na wypominki zostały wyłożone na stoliku pod chórem. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

(10) Próba scholi parafialnej w piątek o 19:00.

(11) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:00.

(12) W Pierwszą Sobotę Miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy na różaniec wynagradzający o 7:15.

(13) Odbiór strojów komunijnych w sobotę o 9:00.

(14) Spotkanie LSO w sobotę o 9:00.

(15) W sobotę o 16:00 wygłoszona zostanie katecheza przedchrzcielna. Zapraszamy rodziców, którzy planują ochrzcić swoje dzieci w marcu oraz rodziców chrzestnych.

(16) Zachęcamy do polubienia i korzystania z naszej parafialnej strony na Facebook’u.

(17) Wielkopostne rekolekcje dla rolników i działkowiczów odbędą się w dniach od 27 lutego do 1 marca 2018 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie we wtorek o godz. 10.00. Zakończenie w czwartek o godz. 12.00. Można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Do dyspozycji będzie bus parafialny.

(18) 20 marca (wtorek) pragniemy zorganizować wyjazd do Cieszyna na Misterium Męki Pańskiej. Cena 60 zł. (ubezpieczenie, przejazd autobusem i bilet). Można się zapisywać w zakrystii. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

(19) Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego powstała po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. W roku 1987 została przeniesiona do Polski. Pierwszy ośrodek Duchowej Adopcji powstał w kościele Ojców Paulinów w Warszawie. Stąd rozprzestrzeniła się na cały kraj i poza jego granice. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (1 x Ojcze nasz i 10 x Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane postanowienie. Duchową adopcję może podjąć każdy człowiek. Poprzedza ją przyrzeczenie. W naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą będzie można podjąć w niedzielę – 25 marca.