Ogłoszenia parafialne - 4.03.2018 r.

(1) Dziękujemy za złożoną dzisiaj kolektę na rzecz Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i instytucji diecezjalnych.

(2) Na godz. 15:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

(3) W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): o świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Co jest wyjątkowego w praktykowaniu Gorzkich Żalów i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne? Relacja reportera „Gościa”, który dotarł do Palabek – ugandyjskiej miejscowości, w której swoje schronienie znaleźli uchodźcy z szarganego wojną Sudanu Południowego.

(4) W poniedziałek na 19:15 zapraszamy do Domu Parafialnego uczniów klasy VI i VII Szkoły Podstawowej.

(5) Spotkanie z uczniami klasy II Gimnazjum we wtorek o 19:00 w Domu Parafialnym.

(6) Najbliższe odwiedziny chorych będą miały miejsce w czwartek przed Niedzielą Palmową.

(7) W czwartek naszą modlitwą pragniemy otoczyć wszystkie kobiety w dniu Ich święta.

(8) W czwartek na 17:00 zapraszamy do Domu Parafialnego dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna, a po niej – Droga Krzyżowa. Bardzo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane krzyże. Przypominamy również o konkursie „Mój ulubiony święty”. Polega on na wykonaniu podobizny jakiegoś świętego/świętej i na publicznym zaprezentowaniu jego/jej życiorysu (przez ok. 1 minutę). Na uczestników konkursu czekają nagrody!

(9) W piątek o 17:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 17:15 rozpocznie się Droga Krzyżowa z odczytywaniem wypominek. Nabożeństwo poprowadzi młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Kartki na wypominki zostały wyłożone pod chórem. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

(10) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30.

(11) Zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o 9:00.

(12) W przyszłą niedzielę będzie można zabrać deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Deklaracje należy wypełnić w domu i przynieść 25 marca. Tego bowiem dnia odbędzie się uroczyste ślubowanie osób pragnących włączyć się w tę piękną akcję.

(13) W tym tygodniu jest jeszcze kilka intencji wolnych: wtorek (7:00), środa (7:00) oraz niedziela (7:00 i 9:00).

(14) 20 marca (wtorek) pragniemy zorganizować wyjazd do Cieszyna na Misterium Męki Pańskiej. Cena 60 zł. (ubezpieczenie, przejazd autobusem i bilet). Można się zapisywać w zakrystii. Pozostały jeszcze 3 wolne miejsca.

(15) 21 marca (środa) o 18:30 w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu (ul. Drzymały; aula nad kościołem) zostanie zaprezentowane Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu kleryków. Bilety są gratis, ale po spektaklu będzie można złożyć dowolną ofiarę na rzecz Domowego Hospicjum w Opolu. Mamy do rozdysponowania 30 darmowych wejściówek. Zapisy na Misterium przyjmujemy w zakrystii.

(16) Duszpasterstwo Akademickie „Resurrexit” w Opolu zaprasza studentów i absolwentów szkół wyższych na rekolekcje, które odbędą się od 5 do 7 marca br. w kaplicy duszpasterstwa przy ul. Drzymały 1c (wejście za kościołem seminaryjnym). Rekolekcje poprowadzi dominikanin, o. Tomasz Gaj. W programie: 19:30 - Adoracja z okazją do spowiedzi; 20:00 - Msza św. z homilią, a po niej konferencja.

(17) Studentów i młodzież pracującą zapraszamy na Kurs Alpha dla studentów. Alpha to cykl 10 spotkań, w czasie których szukamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące człowieka i jego relacji z Bogiem. Kurs adresowany jest szczególnie do wszystkich poszukujących i wątpiących. Pierwsze spotkanie kursu odbędzie się w środę 14 marca w sali DA Resurexit przy ul. Drzymały 1 (wejście za kościołem). Początek o godz. 19.30. Więcej informacji o kursie, a także zapisy na stronie www.alpha4students.opole.pl

(18) Diecezjalny Duszpasterz Żywego Różańca ks. Mariusz Sobek zaprasza na  rekolekcje dla Zelatorów Żywego Różańca z diecezji opolskiej. Odbędą się one w dniach 16-18 marca 2018 r. (piątek - niedziela) w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu – Miedoni. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Zapisy odbywają się drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(19) Rodziców, którym leży na sercu katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, informujemy, że placówki katolickie (tj. Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Technikum i Liceum Ogólnokształcące w Opolu) rozpoczęły nabór na rok szkolny 2018/2019. Nauka w tych szkołach jest bezpłatna, a więcej informacji można znaleźć na ulotkach, które zostały wyłożone na stoliku pod chórem.

(20) Zapowiedzi przedślubne: Agata Wieczorek (Opole-Sławice) i Michael Ofczorz (Opole-Gosławice)