Ogłoszenia parafialne - 11.03.2018 r.

(1) Dziękujemy za złożoną dzisiaj kolektę na ogrzewanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

(2) Na godz. 15:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

(3) Na stoliku pod chórem wyłożono materiały promujące Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Trwa ona dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmówieniu jednej tajemnicy różańca (1 x Ojcze nasz i 10 x Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy. Celem Duchowej Adopcji jest ratowanie poczętych dzieci, których życie jest zagrożone w wyniku aborcji. Uratujemy tyle dzieci, ilu zgłosi się chętnych do podjęcia Duchowej Adopcji. Prosimy, by osoby zainteresowane tą akcją wzięły ze sobą dwie broszurki (pionową i poziomą), zapoznały się z nimi i wypełniły w domu. Uroczyste ślubowanie i rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą nastąpi 25 marca br.

(4) Prosimy, by osoby, które zapisały się na wyjazd do Cieszyna na Misterium Męki Pańskiej uzupełniły w zakrystii swoje dane (m.in. adres, telefon i PESEL) oraz wpłaciły 60 zł. Wyjazd nastąpi 20 marca (wtorek) o 12:30 z parkingu przy kościele. Powrót do Opola ok. 23:00.

(5) W zakrystii można już odbierać bezpłatne wejściówki na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu kleryków naszego Seminarium. Misterium zostanie wystawione w środę (21 marca) o 18:30 w auli nad kościołem seminaryjno-akademickim (przy ul. Drzymały). Dojazd we własnym zakresie.

(6) Dzisiaj i w przyszłą niedzielę marianki rozprowadzają piękne kartki świąteczne i świece.

(7) W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): O ograniczaniu handlu w niedziele. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji; o pysze, wyproszonych dzieciach i potrzebie nawracania opowiada rektor bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech; reportaż z najmniejszego miasta w Polsce, które liczy zaledwie 503 mieszkańców, za to zabytkami mogłoby obdzielić niejedną metropolię.

(8) W poniedziałek o 19:30 spotkanie z uczniami klasy III Gimnazjum.

(9) We wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy Ojca Świętego i wszystkie Jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami. 

(10) W czwartek na 17:00 zapraszamy do Domu Parafialnego dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna, a po niej – Droga Krzyżowa. Bardzo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane krzyże. Przypominamy również o konkursie „Mój ulubiony święty”. Polega on na wykonaniu podobizny jakiegoś świętego/świętej i na publicznym zaprezentowaniu jego/jej życiorysu (przez ok. 1 minutę). Na uczestników konkursu czekają nagrody!

(11) W czwartek o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

(12) W piątek o 17:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 17:15 rozpocznie się Droga Krzyżowa z odczytywaniem wypominek. Kartki na wypominki zostały wyłożone pod chórem. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

(13) Próba scholi parafialnej w piątek o 19:00.

(14) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30.

(15) W sobotę NIE odbędzie się zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.

(16) W najbliższy piątek (16 III) zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Należy się zarejestrować na stronie www.edk.org.pl, gdzie można zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat i pobrać stosowne materiały. Będą one również rozdawane przed wyjściem w drogę. Ekstremalną Drogę Krzyżową poprzedzi Msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu (Osiedle Armii Krajowej). Rozpocznie się ona o 20:00. Odsyłamy do plakatu wywieszonego w przedsionku.

(17) Rodziców, którym leży na sercu katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, informujemy, że placówki katolickie (tj. Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Technikum i Liceum Ogólnokształcące w Opolu) rozpoczęły nabór na rok szkolny 2018/2019. Nauka w tych szkołach jest bezpłatna, a więcej informacji można znaleźć na ulotkach, które zostały wyłożone na stoliku pod chórem i na plakacie.

(18) Filia Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu (ul. Bytnara Rudego 8) zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 7 kwietnia br. w godzinach 9:45-11:30. Zapisy do Filii Państwowej Szkoły Muzycznej trwają do 13 kwietnia 2018 r. Szczegóły na www.filia.psmopole.pl

(19) Zapowiedzi przedślubne: Agata Wieczorek (Opole-Sławice) i Michael Ofczorz (Opole-Gosławice)

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli

oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!