Ogłoszenia parafialne - 18.03.2018 r.

(1) Dziękujemy za złożoną dzisiaj kolektę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

(2) Pod chórem marianki rozprowadzają kartki świąteczne i świece. Zachęcamy również do zaopatrzenia się w świece – paschaliki (2 zł.).

(3) W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): O pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych; o mistyku odprawiającym Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. o. Pio; dlaczego siostry kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy, musiały wyjść na ring.

(4) Na godz. 15:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie odbędzie się promocja książki kucharskiej „Opolszczyzna w wielu smakach” (cz. 2). Zawiera ona 2000 wypróbowanych przepisów na prawdziwe przysmaki kuchni domowej z naszego regionu. Gościć będziemy jej autora – ks. prof. Andrzeja Hanicha, który jest proboszczem w Prószkowie (koło Opola). Po zaprezentowaniu książki, będzie można ją od razu nabyć. Cena 65 zł. Jest to cegiełka na remonty zabytkowego kościoła w Prószkowie. Książka może być  świetnym i praktycznym prezentem na różne okazje (np. na „wielkanocnego zajączka”, imieniny, urodziny lub jako pamiątka dla bliskich mieszkających za granicą).

(5) W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Na godz. 18:00 zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców na Mszę św. ze specjalną nauką stanową. Po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Józefa.

(6) We wtorek odbędzie się wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Zbiórka o 12:30 na parkingu przy kościele. Powrót do Opola planowany jest na godz. 23:00.

(7) W środę odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu naszych kleryków. Będzie ono wystawione o 18:30 w auli nad kościołem seminaryjno-akademickim (przy ul. Drzymały). Dojazd we własnym zakresie.

(8) W każdą trzecią środę miesiąca zapraszamy na ogólnopolską dziewięciomiesięczną nowennę w intencji Ojczyzny do kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu. Najbliższe spotkanie modlitewne odbędzie się w środę (21 III). Rozpocznie się ono o 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy się pokutnym marszem różańcowym ulicami Śródmieścia o godz. 18:30.

(9) W środę odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20:00 pod kościoła oo. jezuitów (ul. o. J. Czaplaka 1a).

(10) Przedświąteczne odwiedziny chorych w czwartek od godz. 8:15.

(11) W czwartek na 17:00 zapraszamy do Domu Parafialnego dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna, a po niej – Droga Krzyżowa. Bardzo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane krzyże. Przypominamy również o konkursie „Mój ulubiony święty”. Polega on na wykonaniu podobizny jakiegoś świętego/świętej i na publicznym zaprezentowaniu jego/jej życiorysu (przez ok. 1 minutę). Na uczestników konkursu czekają nagrody!

(12) Obowiązkowe spotkanie wszystkich lektorów naszej parafii w czwartek o godz. 19:15.

(13) W piątek o 17:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 17:15 rozpocznie się Droga Krzyżowa z odczytywaniem wypominek. Kartki na wypominki zostały wyłożone pod chórem. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

(14) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o godz. 19:30.

(15) Zbiórka kandydatów i ministrantów w sobotę o godz. 9:00.

(16) W sobotę o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne dla członków Róż Różańcowych i wszystkich czcicieli Matki Bożej. W programie: Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, modlitwa różańcowa i promocja miesięcznika „Różaniec”. Zapraszamy!

(17) W przyszłą niedzielę świętować będziemy Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa palm, a podczas sumy – procesja z palmami. Tego dnia Parafialny Zespół CARITAS rozprowadzać będzie palmy, ciasta i babeczki.

(18) O godz. 14:00 w katedrze opolskiej odbędzie się spotkanie ks. bpa A. Czai z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych.

(19) Na godz. 15:00 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie odbędzie się liturgia przyjęcia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Bardzo proszę, by wszystkie osoby, które pragną się podjąć tego dzieła, przyszły do kościoła na godz. 14:30 i przyniosły ze sobą dwie wypełnione broszurki. Są one wyłożone pod chórem.

(20) W przyszłą niedzielę odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpoczęcie o 19:00 w kościele św. Wojciecha i MB Bolesnej, a zakończenie w katedrze.

(21) Zapowiedzi przedślubne: Agata Wieczorek (Opole-Sławice) i Michael Ofczorz (Opole-Gosławice)