Ogłoszenia parafialne - 15.04.2018 r.

(1) W tym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych: we wtorek o 7:00, w środę o 7:00 i w czwartek o 7:00.

(2) Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny. Na Mszach św. głoszone jest okolicznościowe kazanie. Wychodząc z kościoła można wylosować dla siebie cytat biblijny. Na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo, które zostało przygotowane w oparciu o Pierwszy List św. Jana Apostoła.

(3) Dziękujemy za złożoną dzisiaj kolektę na Wyższe Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne. Za tydzień kolektę przeznaczymy na opłacenie rachunków za ogrzewanie naszego kościoła.

(4) W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): Aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja – kraj, który według powszechnej opinii już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Przypadek?; Dzisiejsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego koncentruje się na Liście do Rzymian. Co św. Paweł chciał nam w tym Liście przekazać?

(5) W poniedziałek na 17:15 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Czcicieli Ducha Świętego – Ogniska Pokutne.

(6) W środę zapraszamy do kościoła MB Bolesnej i św. Wojciecha na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie o g. 16:00.

(7) W czwartek na 17:00 zapraszamy do Domu Parafialnego dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna. Bardzo prosimy wszystkich uczniów o sumienny udział w cotygodniowej Eucharystii. Obowiązkowe spotkanie z dziećmi komunijnymi odbędzie się również w piątek o g. 17:00.

(8) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30.

(9) Spotkanie kandydatów i ministrantów w sobotę o 9:00.

(10) W sobotę o g. 18:00 zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Rady Parafialnej.

(11) Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Na 15:00 zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwo z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

(12) W dniach 15-17 czerwca organizowany będzie wyjazd do Pragi:

1 DZIEŃ

Wyjazd z parafii Gosławice (parking, godz. 6.00). Przejazd do Pragi. Spacer po Placu Wacława – miejscu najsłynniejszych praskich demonstracji, pomnik patrona Czech św. Wacława. Muzeum Narodowe, ulica Na Prikopie, Brama Prochowa, Dom Miejski, Rynek Starego Miasta wraz ze słynnym Ratuszem staromiejskim i jego znanym na całym świecie Zegarem Orloj (zwiedzanie z zewnątrz). Przejście do kościoła Matki Boskiej Śnieżnej na mszę św. Obiadokolacja w centrum miasta w restauracji „U Starej Pani”. Przejazd do hotelu na  nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Pragi. Wzgórze Zamkowe: Klasztor na Stachovie, Praska Loreta, Zamek Praski czyli Hrad: Katedra św. Wita z grobem św. Jana Nepomucena, Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego i Złota Uliczka. Przejście  do kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej, gdzie znajduje się cudowna figurka Dzieciątka Jezus - tam zostanie odprawiona msza św. Dalsze zwiedzanie - przejście na  Most Karola. Obiadokolacja w restauracji „U Starej Pani”. Przejazd do hotelu na nocleg.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do centrum Pragi. Msza św. w kościele Matki Boskiej Śnieżnej, następnie przejście na kufelek piwa do najstarszej piwiarni „U Fleku”. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowo-wieczornych. 

ŚWIADCZENIA:

-transport komfortowym autokarem z firmy Martex

-zakwaterowanie: 2 noclegi, 2 śniadania w hotelu Tristar Olimpic***, 2 obiadokolacje w centrum miasta - restauracja „U Starej Pani”, kufel piwa „U Fleku”

-ubezpieczenie KL i NNW

-opieka pilota na całej trasie pełniącego rolę przewodnika w granicach dozwolonych miejscowym prawem

-bilet wstępu na Hradczany

cena: 540 zł + 300 KCZ

(przy zapisie należy podać imię i nazwisko, adres, nr telefonu, PESEL

oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 200 zł.)