Ogłoszenia parafialne - 22.04.2018 r.

(1) Dziękujemy za złożoną dzisiaj kolektę na opłacenie rachunków za ogrzewanie naszego kościoła.

(2) Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Na 15:00 zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwo z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

(3) Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” (5 zł.) dołączono bezpłatny dodatek w postaci adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” o świętości w świecie współczesnym.

(4) W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” (5 zł.) dodatek – szablon na laurkę dla mamy.

(5) W poniedziałek:

• obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia modlimy się za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o 7:00 lub 18:00.
  • o 18:00 celebrowana będzie Msza św. odpustowa w kościele MB Bolesnej i św. Wojciecha. Eucharystii będzie przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec.

(6) We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie modlitewne osób, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.

(7) W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to też tradycyjny dzień modlitw o urodzaje. O 6:30 zapraszamy na procesję błagalną do krzyża przy ul. Wygonowej, a potem na Mszę św.

(8) W czwartek:

• o 7:00 Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów
  • o 17:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • o 18:00 Msza św. szkolna

(9) W piątek:

• nie odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego
  • o 19:00 próba scholi parafialnej
  • o 19:30 w kościele św. Karola Boromeusza rozpocznie się Dekanalne Czuwanie dla Młodzieży. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy na wyjazd przyjmuje ks. Łukasz

(10) W sobotę nie odbędzie się zbiórka ministrancka (chętni ministranci udają się z ks. Łukaszem na Dzień Otwartych Drzwi do Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego przy ul. Drzymały w Opolu).

(11) Nadchodzące wydarzenia:

• 3 maja Piesza pielgrzymka do Lędzin (wyjście o 8:15)
  • 4 maja Odwiedziny chorych (od 8:15)
  • 13 maja Pierwsza Komunia św. (10:30)
  • 13 maja Msza św. i pierwsze nabożeństwo fatimskie (19:00)
  • 14 maja Bierzmowanie w kościele św. Jacka (18:00)
  • 20 maja rocznica Komunii św. oraz jubileusz 25-lecia i 50-lecia przyjmowania Komunii św. (10:30)

(12) Dziękujemy za przyniesione ofiary ze skarbonek wielkopostnych. W sumie zebrano 2.400 zł. (już po wymianie obcych walut). Wszystkie pieniążki zostały przekazane CARITAS i będą przeznaczone na dalsze funkcjonowanie łaźni dla bezdomnych w Opolu przy ul. Szpitalnej.

(13) Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Pragi (15-17 czerwca br.). Szczegółowy plan wyjazdu został umieszczony w przedsionku.

(14) Zapowiedzi przedślubne:   Natalia Poręba (Opole) – Patryk Madaliński (Krapkowice)

Natalia Kiryk (Opole) – Piotr Zalewski (Opole)