Ogłoszenia parafialne - 29.04.2018 r.

(1) W przyszłym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych: poniedziałek (7:00), wtorek (8:00), środa (7:00), piątek (18:00) i niedziela (7:00).

(2) Niedziela:

• dziękujemy za złożoną kolektę na energię elektryczną.
  • w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): O nowej polskiej błogosławionej – Halinie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei; rozmowa z nowym prezydentem Europejskiego Forum Nauczania Religii w Szkołach, ks. Romanem Buchtą, m.in. o bierzmowaniu, które nie jest duchową maturą oraz o dylematach rodziców broniących prawa do wychowania swoich dzieci.
  • dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

(3) We wtorek czcimy św. Józefa Robotnika. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Po wieczornej Eucharystii odprawione zostanie pierwsze nabożeństwo majowe. Natomiast w Jemielnicy odbywa się 7. Diecezjalne Święto Rodziny. Szczegóły na plakacie.

(4) W środę obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do modlitwy za naszą Ojczyznę, do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

(5) W czwartek:

• obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tego dnia Msze święte będą celebrowane o godz. 7:00 i 18:00 (szkolna). Jest to również Pierwszy Czwartek Miesiąca, dlatego będziemy się też modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • zapraszamy do licznego udziału w ślubowanej pieszej pielgrzymce do Lędzin.

(6) W Pierwszy Piątek Miesiąca:

• zachęcamy do udziału we Mszy św., okolicznościowym nabożeństwie i do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.
  • od 8:15 odwiedziny chorych
  • o 19:30 spotkanie Kręgu Biblijnego

(7) W Pierwszą Sobotę Miesiąca:

• o 9:00 spotkanie kandydatów i ministrantów
  • Dom Kultury Mniejszości Niemieckiej w Opolu-Gosławicach (ul. Wiejska 62) zaprasza na Drugi Gosławicki Dzień Tańca. Rozpoczęcie o 15:00. Więcej informacji na plakacie.
  • o 16:00 rozpocznie się nauka dla rodziców chrzestnych i rodziców, którzy zamierzają ochrzcić swoje dzieci w maju.

(8) W dniach 15-17 czerwca organizowany będzie wyjazd do Pragi. Przyszła niedziela jest ostatnim dniem zapisów. Więcej informacji o naszej pielgrzymce można znaleźć na plakacie w przedsionku.

(9) Zapowiedzi przedślubne:

• Natalia Poręba (Opole) – Patryk Madaliński (Krapkowice) /zap. II