Ogłoszenia parafialne - 6.05.2018 r.

(1) Dziękujemy za kolektę na rzecz WMSD w Opolu i instytucji diecezjalnych.

(2) Na g. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

(3) W „Gościu Niedzielnym” (5 zł.): mnóstwo pytań, łez i poczucie absurdu – o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie; „nie o prezenty tu chodzi” – znane osoby opowiadają, jak przygotowywały swoje dzieci do I Komunii św.

(4) Od poniedziałku do środy modlimy się o dobre urodzaje i za ludzi głodujących (Dni Krzyżowe). O g. 6:30 zapraszamy na procesje błagalne. Prosimy przygotować krzyże w wyznaczonych miejscach.

(5) Uroczystość Pierwszej Komunii św.:

• próba dla dzieci: poniedziałek, wtorek i czwartek o g. 16:30
  • spotkanie z rodzicami: wtorek o g. 18:45
  • sprzątanie oraz przyozdabianie kościoła i placu: piątek o g. 17:30. Rodzice przynoszą potrzebne rzeczy do sprzątania w kościele i na zewnątrz. Prosimy również o wysprzątanie Domu Parafialnego (mycie okien, holu itd.) oraz o przygotowanie terenu do uroczystości. Przychodzą wszyscy rodzice dzieci przystępujących do I Komunii św. Można również przyjść w inne dni do pomocy przy sadzeniu kwiatów i porządkowaniu.
  • spowiedź św. dla dzieci: sobota o g. 11:00. Niech w piątkowy wieczór odbędzie się w domu obrzęd przeproszenia rodziców, wspólna modlitwa i pomoc dziecku w przygotowaniu do spowiedzi św.
  • spowiedź św. dla rodziców i krewnych: piątek o g. 16:30 i sobota o g. 16:00
  • Msza św. z udzielaniem Pierwszej Komunii św.: niedziela o g. 10:30 (dzieci i rodzice gromadzą się o 10:15 przed figurą Matki Bożej).
  • nabożeństwo majowe: niedziela o g. 16:30

(6) Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy III Gimnazjum w poniedziałek o 19:30 w Domu Parafialnym. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

(7) Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Nowennę odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

(8) W tym tygodniu nie odbędzie się Krąg Biblijny oraz zbiórka LSO.

(9) W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie o godz. 19:00. Kazanie głosi ks. Waldemar Musioł.

(10) Zapraszamy do wzięcia udziału w 13. Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerzystów na Górę Św. Anny. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę (12 maja). Zbiórka o 8:45 na placu przed kościołem pw. św. Piotra i Pawła (Plac Mickiewicza 1). Więcej informacji na plakacie.

(11) W niedzielę (13 maja) w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się II Europejski Festiwal Schumana. Rozpoczęcie o g. 9:00. Więcej informacji na ten temat znajduje się na ulotkach, które zostały wyłożone z tyłu kościoła.

(12) Zapowiedzi przedślubne:

• Natalia Poręba (Opole) – Patryk Madaliński (Krapkowice) /zap. III