Ogłoszenia parafialne (25.09 - 1.10.2017 r.)

Niedziela, 24.09.2017 r.
 
* Bóg zapłać za kolektę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków.
* Na godz. 15:00 zapraszamy na Nieszpory.
* Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W najnowszym numerze możemy przeczytać artykuł o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni – pomimo tego, że cały świat mówi im, że mąż czy żona nie wrócą i powinni sobie znaleźć kogoś innego – czekają w samotności, bo ślubowali sobie przecież dozgonną wierność. Poza tym można zapoznać się z historią Weroniki, która przybyła do Polski z kameruńskiego sierocińca, aby w naszym kraju studiować, leczyć się i pisać książki.
* Na Górze Św. Anny odbywają się Diecezjalne Dożynki (suma o godz. 11:00).
 
(1) W czwartek o godz. 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, a szczególnie tych, którzy przygotowują się do I Komunii św. i Bierzmowania.
 
(2) W piątek nie odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Tego dnia parafia pw. św. Karola Boromeusza na Chabrach organizuje dekanalne spotkanie młodzieży, które rozpocznie się o godz. 19:30. Młodzież z naszej wspólnoty parafialnej może się tam udać indywidualnie lub grupowo. Zapisy na wspólny wyjazd przyjmuje ks. Łukasz do czwartku (28 IX).
 
(3) Spotkanie scholi odbędzie się w piątek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym.
 
(4) Spotkanie lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 10:00, a kandydatów na ministrantów i ministrantów – o godz. 10:45. Do końca września mogą też zgłaszać się nowe osoby, które chciałyby należeć do grona ministrantów lub marianek.
 
(5) W sobotę o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (z klasy VI i VII Szkoły Podstawowej oraz I i II Gimnazjum). W programie: katecheza, akt ofiarowania synów i córek Niepokalanemu Sercu Maryi oraz sprawy organizacyjne. Prosimy o odpowiedzialne podejście do tego spotkania.
 
(6) W sobotę, w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, odbędzie się jesienne spotkanie misyjne dla tych wszystkich, którym sprawy misji leżą na sercu. Rozpoczęcie o godz. 10:00, a zakończenie ok. 13:30.
 
(7) W sobotę, w salce przy kościele parafialnym w Winowie, odbędą się 12. Opolskie Dni Trzeźwości. W programie: 15:30 – grill, 17:00 – wykład ks. Marsollka, 18:00 – Msza św., 20:00 – zabawa taneczna.
 
(8) Dzieci komunijne proszone są o przygotowanie kartek z danymi: imię i nazwisko, adres, data urodzenia, data i miejsce chrztu, imiona rodziców, numer Szkoły oraz świadectwo chrztu św. W tym miesiącu dzieci przychodzą na Msze św. szkolne, a spotkanie katechetyczne odbędzie się na początku października.
 
(9) Zachęcamy do korzystania z naszej parafialnej strony internetowej oraz strony na FB. Można tam znaleźć intencje mszalne, ogłoszenia, relacje z bieżących wydarzeń parafialnych oraz zdjęcia.
 
(10) W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 18:30, natomiast w niedziele o godz. 15:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. W ten sposób każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w sposób szczególny zachęcamy dzieci, które każdego dnia otrzymają obrazek związany z objawieniami Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Obrazki te należy wklejać na specjalną planszę, którą będziemy rozdawali dzieciom w niedzielę po nabożeństwie.
 
(11) Zachęcamy do zakupu kalendarza diecezjalnego lub kalendarza misyjnego na przyszły rok.
 
(12) W związku ze zbliżającym się nowym rokiem akademickim życzymy wszystkim studentom światłości Ducha Świętego!