Ogłoszenia parafialne - 1.10.2017 r.

Niedziela, 1.10.2017 r.

* Bóg zapłać za kolektę na rzecz WMSD i instytucji diecezjalnych.

* Na godz. 15:00 zapraszamy na różaniec. Podczas tego nabożeństwa odbędzie się obrzęd poświęcenia różańców, a dzieci otrzymają plansze i pierwsze obrazki. W tym roku będą one dotyczyły objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Różaniec będziemy odmawiali codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 15:00.

* Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in. artykuł o różańcu, który jest znakiem rozpoznawczym katolickiej pobożności oraz artykuł o pobliskim sanktuarium Matki Bożej Sybiraków w Grodźcu. Natomiast w „Małym Gościu Niedzielnym” (4 zł.) można znaleźć audiobook z drugą częścią powieści „Quo vadis”.

* Nadal można nabywać kalendarze: diecezjalny lub z koronami żniwnymi za 5 zł. oraz rolniczy za 26 zł.

(1) W październiku jest jeszcze kilka wolnych intencji: 15.10 (7:00), 22.10 (7:00), 23.10 (7:00) i 27.10 (18:00). Można już zapisywać intencje na przyszły rok.

(2) W czwartek księża będą odwiedzali chorych od godz. 8:15. Na godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą w intencji kapłanów i o nowe powołania. O godz. 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna. Tego dnia, podczas nabożeństwa różańcowego, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają pierwszą pamiątkę – różaniec.

(3) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

(4) Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9:00.

(5) W sobotę kolejną rocznicę swoich urodzin będzie świętował Ksiądz Proboszcz. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę św. (godz. 17:00), podczas której będziemy chcieli podziękować Panu Bogu za osobę Czcigodnego Solenizanta, Jego powołanie i długoletnią służbę w naszej parafii.

(6) W sobotę odbędzie się 25. Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. celebrowaną o godz. 10:30 w tamtejszym sanktuarium.

(7) W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XVII Dzień Papieski, któremu w tym roku przyświecać będzie hasło: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Przed kościołem młodzież będzie zbierała pieniążki na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każdy ofiarodawca otrzyma obrazek z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

(8) 22 X o godz. 18:00, w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały 1, odbędzie się koncert zespołu Frele oraz występ Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego. Bilety cegiełki w cenie 30, 40 lub 60 zł. można nabyć na portierni Wydziału Teologicznego w Opolu, w kancelarii parafii katedralnej oraz w opolskich parafiach. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz odbudowy opolskiej katedry.

(9) 22 X nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Głębinowa (k. Nysy), w celu uczczenia św. Rity – patronki od spraw beznadziejnych. O godz. 18:00 będziemy uczestniczyli w specjalnym nabożeństwie, a o 19:00 – we Mszy św. Prosimy zabrać ze sobą róże, które będą tam pobłogosławione oraz karteczki z intencjami. Wyjazd będzie miał miejsce ok. 15:30 z parkingu przy kościele, a powrót planowany jest na godz. 22:00. W przyszłym tygodniu zostanie podana cena pielgrzymki, ale już można się na nią zapisywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

(10) W dniach 12-21 stycznia 2018 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów oraz Nauczycieli do Włoch. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/katecheta/pielgrzymka.

(11) Zmianie ulega miejsce udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Opolu. Dotychczas takie świadczenia realizowane były przy ul. Krakowskiej 44. Już od 29 IX świadczenia będą realizowane przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, ul. Katowicka 64 (pomieszczenia poradni urazowo – ortopedycznej), tel. 77 887 21 25.

(12) Publiczne Przedszkole nr 30 „Gosławickie Słoneczko” zbiera elektroodpady (telewizory, pralki, komputery, komórki, sprzęt rtv/agd…). Elektrosprzęty można przynieść do przedszkola 4 X w godzinach 6:30-16:30.