Ogłoszenia parafialne - 15.10.2017 r.

Niedziela, 15.10.2017 r.

* Bóg zapłać za kolektę na energię elektryczną. W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na misje.

* Dziś odbywa się liczenie wiernych i osób przystępujących do Komunii św.

* Różaniec odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 15:00. Dzisiaj po różańcu odbędzie się spotkanie z wszystkimi Różami Różańcowymi oraz osobami, które chciałyby się zapisać do Róż. Zelatorki proszę o spis członków oraz informacje o brakach, które będziemy chcieli uzupełnić. Ustalimy również częstotliwość spotkań i wymianę tajemnic.

* Na Górze św. Anny odbywa się Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 17:00 celebrowana będzie Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców. Po Eucharystii odmówiony zostanie Różaniec. Spotkanie zakończy się na cmentarzu, przy pomniku Dziecka Utraconego.

* Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in. artykuł o sklepach, które są zamknięte w niedziele, a które wyśmienicie prosperują oraz o znaczeniu objawień fatimskich dla Kościoła.

* Nadal można nabywać kalendarze z koronami żniwnymi (5 zł.) oraz rolnicze (26 zł.).

* Wolne intencje w listopadzie: 20.11 (7:00), 23.11 (7:00), 28.11 (7:00), 29.11 (7:00) oraz 30.11 (7:00). Można już zapisywać intencje na przyszły rok.

 

(1) W poniedziałek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z uczniami klasy VI i VII. Natomiast uczniów klasy II Gimnazjum zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 17:00.

(2) W poniedziałek przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Po Mszach św. będzie możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.

(3) W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą – podczas Mszy św. celebrowanej o godz. 18:00 – obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Tego dnia w Opolu – Winowie odbędzie się 4. Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia. W programie: 18:00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa A. Czai, różaniec i konferencja.

(4) Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza w najbliższą środę na Mszę św. i pokutny marsz różańcowy. To spotkanie modlitewne rozpocznie się w kościele św. Wojciecha o godz. 18:00. Więcej informacji na plakacie.

(5) Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę św. szkolną, a po niej na różaniec.

(6) Zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o godz. 19:30.

(7) Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9:00.

(8) Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną. Rozpoczyna ona również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście!”. Tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

(10) W przyszłą niedzielę wyruszamy na pielgrzymkę do Głębinowa. Wyjazd nastąpi o 15:30 z parkingu przy kościele. Prosimy zabrać ze sobą róże, które będą pobłogosławione w Głębinowie oraz karteczki z intencjami. Koszt pielgrzymki – 20 zł. Prosimy o dokonywanie wpłat.

(11) Przez 3 kolejne niedziele (22 i 29.10 oraz 5.11) będziemy zbierali podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Swój podpis może złożyć każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest jednak numer PESEL. Karty do podpisu będą wyłożone w sali na parterze Domu Parafialnego (można podejść przed lub po Mszy św.). W ciągu tygodnia podpis będzie można złożyć w zakrystii.

(12) Parafia św. Karola Boromeusza (Chabry) organizuje weekendowe rekolekcje dla narzeczonych (27-29.10.2017). Zgłaszać się można w tamtejszej kancelarii parafialnej lub pod numerem: 77 451 26 00.

(13) Na ekrany kin wchodzi piękny polski film fabularny pt. „Dwie korony”. Opowiada on o św. Maksymilianie Kolbe i ukazuje wiele nieznanych dotąd faktów z jego życia. Film ten zostanie wyświetlony specjalnie dla naszej parafii w sobotę (28.10) o godz. 19:00 w kinie „Helios”. Warunek – musi się zgłosić minimum 20 osób. Promocyjna cena biletu wynosi tylko 13 zł.! Prosimy się zapisywać w zakrystii…

(14) Od 16 do 22.10 (7.30 – 20.00) w Ratuszu, a 22.10 (7.00 – 19.00) w każdej dzielnicy miasta podczas wyborów do Rad Dzielnic mieszkańcy Opola mogą oddać głos na projekty, które zostały zgłoszone do finansowania z Budżetu Obywatelskiego. Lista zadań, które zakwalifikowały się do głosowania oraz wykaz punktów, w których odbywać się będzie głosowanie znaleźć można na oficjalnej stronie miasta: www.opole.pl. Osoba głosująca powinna mieć ukończone 16 lat i mieszkać w Opolu. Głosować można elektronicznie przez stronę www.opole.pl lub w formie papierowej max. na 9 zadań (3 zadania duże, 3 małe oraz 3 mikro).