Ogłoszenia parafialne - 29.10.2017 r.

Niedziela, 29.10.2017 r.

* Dziękujemy za dary złożone na rzecz WMSD w Opolu i za sprawne przeprowadzenie zbiórki.

* Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby duszpasterstwa, a za tydzień – na WMSD i instytucje diecezjalne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

* Przed lub po Mszy św. będzie można złożyć swój podpis pod inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Może tego dokonać każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i zna swój numer PESEL. Karty do podpisu zostały wyłożone w sali na parterze Domu Parafialnego. W ciągu tygodnia podpis będzie można złożyć w zakrystii. Podpisy zbieramy do 5 listopada.

* Parafialny Zespół „Caritas” rozprowadza piękne stroiki na groby. Warto zakupić taki stroik, by w ten sposób wesprzeć działalność tej szlachetnej organizacji.

* Zachęcamy do zakupu „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in. artykuł o tym, w jaki sposób można nieść pomoc swoim bliskim zmarłym, a także o zdjęciu umierającej s. Cecylii, które w mgnieniu oka obiegło cały świat.

* Nadal można nabywać kalendarze z koronami żniwnymi (5 zł.) oraz rolnicze (26 zł.).

* Z tyłu kościoła zostały wyłożone kartki na wypominki. Można je składać w zakrystii.

* Na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

 

(1) Wolne intencje w listopadzie: 23.11 (7:00) i 29.11 (7:00). Jednocześnie trwają zapisy intencji mszalnych na przyszły rok.

(2) W poniedziałek o 19:30 zapraszamy na spotkanie uczniów klasy III Gimnazjum.

(3) We wtorek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Wojciecha i Matki Boskiej Bolesnej w Opolu na Górce rozpocznie się nabożeństwo „Marsz Świętych” w ramach modlitewnego przygotowania dzieci, młodzieży i dorosłych do Uroczystości Wszystkich Świętych. Elementem tego nabożeństwa będzie modlitewny marsz do kościoła katedralnego, gdzie nabożeństwo się zakończy. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, a dzieci proszą o wcielenie się w postać Świętych poprzez strój lub/i atrybuty poszczególnych patronów.

(4) We wtorek od 17:00 będzie okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Natomiast po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na przedstawienie o objawieniach fatimskich. Znajdźmy w tym dniu trochę czasu i weźmy udział w spektaklu, by swoją obecnością nagrodzić zaangażowanie i zapał naszych młodych Parafian. Przed rozpoczęciem przedstawienia zapraszam do zakrystii wszystkie dzieci, które zbierały obrazki. Będzie wtedy można uzupełnić swoje plansze o brakujące naklejki. 

(5) Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych od południa i w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego; przystąpienie do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz przyjęcie Komunii św.

(6) Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i spełnią przepisane wyżej warunki mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.

(7) W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 8:15.

(8) Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

(9) W sobotę o godz. 9:00 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów. Natomiast o godz. 16:00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

(10) W sobotę o godz. 15:00 w kościele MB Bolesnej i św. Wojciecha odbędą się Zaduszki poetycko-wokalne pt. „Czekamy na Was, ale się nie spieszcie”.

(11) W sobotę na Jasnej Górze odbędzie się narodowa pielgrzymka mężczyzn pod hasłem „Męskie oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u tronu Królowej”. Wyjazd na to wydarzenie organizuje sąsiednia parafia pw. Przemienienia Pańskiego (ZWM). Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 77 455 55 46 (plebania).