Ogłoszenia parafialne - 1.04.2018 r.

(1) Dziękujemy za złożoną dzisiaj kolektę na remonty naszego kościoła.

(2) Na godz. 15:00 zapraszamy na Nieszpory chrzcielne. Podczas śpiewu psalmów podejdziemy w procesji do chrzcielnicy, zanurzymy rękę w poświęconej wodzie i wykonamy znak krzyża. Pamiętajmy, że możemy zyskać odpust zupełny związany z przyjęciem błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” transmitowanego przez media.

(3) W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): Droga do Emaus jako dziewięć stacji drogi „po-krzyżowej” – Jezus leczy serca i przywraca nadzieję; w drodze do relacji z Bogiem – między rozumem i wiarą. Specjaliści od dowodzenia w sądach, najwybitniejsi prawnicy świata mówią o tym, jak bardzo wiarygodne są świadectwa o cudach; o mniszkach kamedułkach, które żyją w cichym szczęściu. Do kupienia jest również „Mały Gość Niedzielny” (5 zł.).

(4) W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą celebrowane jak w każdą niedzielę. Kolektę przeznaczymy na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Prosimy zapoznać się z okolicznościową gazetką w przedsionku kościoła. Zwyczajowo tego dnia odwiedzamy rodzinę i znajomych, dlatego nabożeństwo popołudniowe się nie odbędzie.

(5) W Pierwszy Czwartek Miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą (17:00) w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz za już powołanych. Św. Jan Maria Vianney powiedział: „Nie ma złych kapłanów, są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą”. Dziękujemy za Wasze modlitwy w intencji kapłanów i prosimy o dalszą pamięć modlitewną.

(6) W czwartek o 17:00 zapraszamy do Domu Parafialnego dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna. Apelujemy do rodziców, aby zadbali o udział dzieci i młodzieży w tej cotygodniowej Eucharystii. Przypominamy również o konkursie „Mój ulubiony święty”.

(7) W Pierwszy Piątek Miesiąca zachęcamy do udziału we Mszy św., do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej i do uczestniczenia w nabożeństwie ku czci NSPJ. Tego dnia – w związku z Oktawą Zmartwychwstania Pańskiego – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

(8) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30.

(9) W Pierwszą Sobotę Miesiąca zachęcamy do udziału we Mszy św., do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej i do udziału w okolicznościowym nabożeństwie.

(10) W sobotę nie będzie zbiórki ministranckiej.

(11) W sobotę o 16:00 zostanie wygłoszona katecheza przedchrzcielna dla rodziców chrzestnych i rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w kwietniu.

(12) Za tydzień świętować będziemy II Niedzielę Wielkanocy. Począwszy od Wielkiego Piątku będziemy trwali w nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy św. odmówimy specjalną modlitwę i koronkę. W niedzielę uczynimy to po wszystkich Mszach św. Natomiast o 15:00 zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwo.

(13) W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na CARITAS diecezji opolskiej. Tego dnia prosimy przynieść ze sobą papierowe skarbonki, do których składaliśmy naszą wielkopostną jałmużnę. Skarbonki prosimy pozostawić przed ołtarzem głównym. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczymy na dalsze funkcjonowanie łaźni dla bezdomnych w Opolu.

(14) Zachęcamy do prenumeraty miesięcznika „Różaniec” (kwiecień – grudzień). Cena – 50 zł. Zapisy tylko do przyszłej niedzieli. Każdego miesiąca czasopismo będzie można odebrać w zakrystii.

(15) Zapowiedzi przedślubne: Włochowicz Piotr z Opola oraz Niestrój Angelika z Komprachcic; Stotko Piotr z Opola oraz Honcza Sabina z Kątów Opolskich

 

Życzymy radosnych dni świątecznych, które będą obfitowały w pokój, dobro i nadzieję.

Życzymy, by świeżość Poranka Wielkiej Nocy towarzyszyła Wam przez wiele, wiele dni.

Życzymy, by świąteczny i rodzinny stół dopomagał radosnemu świętowaniu.

Wasi Duszpasterze – ks. Hubert i ks. Łukasz