Ogłoszenia parafialne - 13.05.2018 r.

(1) Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszego kościoła parafialnego i za ofiary składane do puszek na rzecz remontu opolskiej katedry.

(2) Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za wysprzątanie kościoła, Domu Parafialnego i placu kościelnego. „Bóg zapłać” wszystkim dobroczyńcom plebanii, kościoła i parafii.

(3) Na g. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych, ich rodziców oraz gości. Podczas nabożeństwa dzieci otrzymają pamiątkowy obrazek.

(4) Na g. 19:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie. Gościć będziemy ks. Waldemara Musioła – dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii oraz rektora Bractwa Św. Józefa.

(5) W „Gościu Niedzielnym” (5 zł.): o wniebowstąpieniu Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”; o klasztornym skryptorium w Tyńcu i o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans.

(6) W poniedziałek o g. 18:30 (w kościele św. Jacka) uczniowie kl. III Gimnazjum przyjmą z rąk Ks. Bpa Andrzeja Czai Sakrament Bierzmowania. Z tego powodu nabożeństwo majowe z obrzędem Komunii św. zostanie odprawione w naszym kościele parafialnym o g. 16:30.

(7) W poniedziałek rozpoczyna się Biały Tydzień. Dzieci komunijne codziennie uczestniczą w wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym. We wtorek będą mogły złożyć dar pieniężny na rzecz dzieci z krajów misyjnych. Natomiast w sobotę dzieci komunijne uczestniczą w dziękczynnej pielgrzymce na Górę Św. Anny. Zbiórka o 10:30 na Rajskim Placu (Góra Św. Anny) i o 11:00 uroczysta Msza św. w bazylice.

(8) W środę o g. 16:00 w kościele MB Bolesnej i św. Wojciecha rozpocznie się nowenna w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo zakończy marsz pokutny ulicami Opola o g. 18:00. 

(9) W piątek o g. 19:30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

(10) W sobotę o g. 10:00 Ks. Bp Andrzej Czaja wyświęci dziesięciu nowych kapłanów.

(11) W tym tygodniu nie odbędzie się zbiórka LSO.

(12) W przyszłą niedzielę o g. 10:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci obchodzących 1. rocznicę przyjęcia Komunii św. Podczas Eucharystii będziemy się również modlili za osoby, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w 1993 r. (Srebrny Jubileusz – m.in. ks. Łukasz) oraz w 1968 r. (Złoty Jubileusz). Próby dla dzieci: w czwartek i w piątek o g. 16:00, a okazja do spowiedzi św. w sobotę od g. 16:00. W niedzielę na g. 15:00 zapraszamy dzieci obchodzące 1. rocznicę przyjęcia Komunii św. oraz Srebrnych i Złotych Jubilatów na nabożeństwo majowe. 

(13) Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

(14) Ze względu na małe zainteresowanie, nie odbędzie się nasza pielgrzymka do Pragi. Prosimy o odbiór zaliczek.

(15) Parafia św. Jacka organizuje wyjazd na XXII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy. Wyjazd nastąpi w piątek (1.06) o 23:00, a powrót w niedzielę (3.06) wczesnym rankiem. Koszt wyjazdu – 75 zł. Zapisy trwają do 20.05. Więcej informacji u ks. Łukasza.

(16) Zapowiedzi przedślubne:

  • Aneta Soll (Opole) – Grzegorz Morka (Opole) /zap. III
  • Grażyna Płodzień (Opole) – Adam Ciasto (Kotórz Wielki) /zap. III
  • Patrycja Kaszubska (Opole) – Krzysztof Dziergas (Opole) /zap. II