List Bpa Andrzeja na październik 2018

LIST BISKUPA OPOLSKIEGO NA PAŹDZIERNIK 2018
Wierzę w moc Modlitwy Różańcowej

Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia!

Od minionego poniedziałku, jak co roku, w naszych świątyniach i kaplicach są odprawiane nabożeństwa różańcowe. Dzieje się tak od czasu pontyfikatu papieża Leona XIII, który w 1885 roku zalecił, by przez cały miesiąc październik odmawiano w kościołach różaniec. Przeżywamy zatem czas wzmożonej modlitwy wspólnotowej, w którym możemy dostąpić łaski uświęcenia, jeśli – jak poucza św. Jan Paweł II, w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae – wraz z Maryją podejmujemy wysiłek kontemplacji tajemnic z życia Jezusa. Na modlitwie różańcowej możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask: sobie, naszym bliskim, rodzinom i parafiom, Kościołowi i światu.

Promieniowanie Ojcostwa - Dzień Papieski 2018

List Konferencji Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Biblijny opis stworzenia Ewy, zaczerpnięty z Księgi Rodzaju, jest obrazem planów Boga względem człowieka. Bóg powołuje go do istnienia z miłości i jednocześnie ku niej kieruje (por. Familiaris consortio 11). Człowiek zaś, odkrywając zaszczepioną w nim przez Stwórcę potrzebę miłości, przeżywa ją we wspólnocie małżeńskiej. Jej sakramentalny i nierozerwalny charakter, jako związku pomiędzy mężczyzną i kobietą, potwierdził zaś Jezus w dialogu z faryzeuszami opisanym w odczytanej przed chwilą Ewangelii wg św. Mateusza. Małżeństwo w zamyśle Bożym staje się rodziną, gdzie małżonkowie podejmują rolę ojca i matki. Tematowi ojca chcemy poświęcić XVIII Dzień Papieski, który w jedności z papieżem Franciszkiem, będziemy przeżywali już za tydzień, w niedzielę 14 października, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.

Boliwijska niedziela misyjna

W niedzielę 7 października zapraszamy do przeżycia z ks. Piotrem Lewandowskim, misjonarzem w Boliwii. Na wszystkich Mszach św. będzie głosił Słowo Boże, a ok. 15.45 - po Nabożeństwie różańcowym w domu katechetycznym "Boliwijskie opowieści ks. Piotra", czyli spotkanie przy kawie i herbacie i opowieści o tym, jak wygląda życie i praca misyjna w dalekiej Boliwii.
Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość wspomożenia pracy ks. Piotra.

Zapraszamy!

Przygotowanie do przyjęcia I Komunii św.

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych!

Wraz z końcem września, rozpoczynamy przygotowania dzieci do przyjęcia I Komunii świętej w naszej parafii. 30 września o godz. 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory, a po nieszporach na pierwsze spotkanie organizacyjne. W międzyczasie prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszenia Państwa dziecka do udziału w przygotowaniach w naszej parafii.

Szczęść Boże i do zobaczenia w niedzielę
ks. Marcin

#KanaWelcome

Czy dwie godziny w miesiącu mogą w jakiś sposób wpłynąć na Wasze małżeństwo?
Jesteśmy przekonani, że tak!
Mogą radykalnie odnowić i nadać nowego blasku Waszej więzi małżeńskiej.
Właśnie dlatego zapraszamy Was na pierwsze spotkanie Kana Welcome w Opolu w niedzielę 23 września o godz. 16.00 w sali Domu parafialnego.
To propozycja dziesięciu, dwugodzinnych spotkań w czasie których zostaną dotknięte tematy, które choć wydają się być prozaiczne, to jednak są niezwykle istotne dla każdego małżeństwa i każdej rodziny.
W czasie pierwszego spotkania zastanowimy się nad tym Dlaczego warto poświęcić czas dla swojego małżeństwa.

Kolejne tematy to:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu – Gosławicach