Przygotowanie do przyjęcia I Komunii św.

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych!

Wraz z końcem września, rozpoczynamy przygotowania dzieci do przyjęcia I Komunii świętej w naszej parafii. 30 września o godz. 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory, a po nieszporach na pierwsze spotkanie organizacyjne. W międzyczasie prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszenia Państwa dziecka do udziału w przygotowaniach w naszej parafii.

Szczęść Boże i do zobaczenia w niedzielę
ks. Marcin

#KanaWelcome

Czy dwie godziny w miesiącu mogą w jakiś sposób wpłynąć na Wasze małżeństwo?
Jesteśmy przekonani, że tak!
Mogą radykalnie odnowić i nadać nowego blasku Waszej więzi małżeńskiej.
Właśnie dlatego zapraszamy Was na pierwsze spotkanie Kana Welcome w Opolu w niedzielę 23 września o godz. 16.00 w sali Domu parafialnego.
To propozycja dziesięciu, dwugodzinnych spotkań w czasie których zostaną dotknięte tematy, które choć wydają się być prozaiczne, to jednak są niezwykle istotne dla każdego małżeństwa i każdej rodziny.
W czasie pierwszego spotkania zastanowimy się nad tym Dlaczego warto poświęcić czas dla swojego małżeństwa.

Kolejne tematy to:

Parafialny, rodzinny wyjazd na narty - Alpy 2019

Miłośników sportów zimowych zapraszamy na wspólny zimowy wyjazd narciarski do Austrii w dniach 26.01 - 02.02.2019.
Noclegi mamy zamówione na starej plebanii w miejscowości Niederthai w okolicach Innsbrucka, którą kilka lat temu przebudowano na gościniec. Do naszej dyspozycji jest w sumie 18 miejsc noclegowych w trzech salach z łóżkami piętrowymi (2 pokoje po 7/8 osób + 1 pokój 3 osobowy).
W pobliżu mamy trzy ośrodki narciarskie: HochOetz (ok. 16 km), Kuhtai (30 km) i Sölden (30 km), a w samym Niederthai piękne trasy spacerowe i dla narciarzy biegowych.

Koszt wyjazdu (od osoby): 110 Euro + 300 PLN (transport busem, noclegi, ubezpieczenie, wyżywienie) + koszty karnetów. (zwykle było tak, że po wyjeździe zwracaliśmy ok 10/20 Euro i 50 PLN)
W zależności od wieku, ilości dni - ceny mogą się różnić. Ulotki z cenami można pobrać tutaj: Solden, Hochoetz, Kuhtai.

Zapisy wyłącznie poprzez poniższy formularz

Uwaga: Lista uczestników się zapełniła. Od dziś (17.09.2018) przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

Pierwsze Soboty Miesiąca

Zapraszamy do odwiedzenia strony o Nabożeństwach Pierwszych Sobót Miesiąca:  www.pierwsze-soboty-miesiaca.pl

Apel opolskiej policji!

Policja opolska ostrzega wszystkich, a szczególnie osoby starsze, przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Stosowane metody to nie tylko ta "na wnuczka", ale ostatnio pieniądze wyłudzane są metodą "na policjanta" gdzie oszust podaje się za policjanta i prosi by przekazać pieniądze konkretnej osobie. Dla bliższego zapoznania się z zagrożeniem odsyłamy na stronę naszej opolskiej policji.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu – Gosławicach