Ogłoszenia parafialne - 17.12.2017 r.

Niedziela, 17.12.2017 r.

* Dziękujemy za złożoną kolektę na  potrzeby duszpasterstwa.

* O godz. 14:00 w opolskiej katedrze odbędzie się nabożeństwo adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

* Na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.

* W zakrystii można nabyć opłatki (ofiara dobrowolna) oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (mała za 5 zł., a duża za 12 zł.).

* Z tyłu kościoła można nabyć paczuszkę z pobłogosławionym siankiem wigilijnym. Dobrowolną ofiarę prosimy wrzucić do brązowej puszki. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze funkcjonowanie LSO w naszej parafii.

* Zachęcamy do zakupu „Gościa Niedzielnego” (5 zł.). W nim m.in. płyta z kolędami wykonanymi przez Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu. Jest również do nabycia czasopismo „Miłujcie się”, a w nim m.in. artykuł o głośnym nawróceniu na katolicyzm światowej sławy pastora i kaznodziei – Ulfa Ekmana i jego żony.

* Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

(1) Najbliższe wolne intencje mszalne: 26.12 (7:00), 3.01 (7:00), 4.01 (7:00), 5.01 (7:00), 8.01 (7:00), 9.01 (7:00), 10.01 (7:00), 11.01 (7:00), 12.01 (7:00).

(2) Przypominamy, że Msze św. roratnie celebrowane są codziennie o 18:00, a w soboty o 8:00. Zachęcamy również do słuchania audycji roratniej w Radiu DOXA (107,9 FM) – od poniedziałku do piątku o 19:15. Jednocześnie składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim ofiarodawcom upominków dla dzieci.

(3) Przedświąteczne odwiedziny chorych w czwartek od godz. 8:15.

(4) W czwartek od godz. 10:00 będziemy stawiali w kościele szopkę. Bardzo prosimy parafian – a zwłaszcza młodzieńców i mężczyzn – o pomoc.

(5) W czwartek o 17:15 – w Domu Parafialnym – odbędzie się spotkanie katechetyczne z dziećmi komunijnymi, które następnie uczestniczą we Mszy św. roratniej.

(6) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30 w Domu Parafialnym.

(7) Zachęcamy do skorzystania z przedświątecznej spowiedzi św.:

• czwartek: 17:00-19:00 (zwłaszcza dzieci i młodzież)
  • piątek: 6:30-8:00 oraz 17:00-19:00
  • sobota: 7:00-8:30 oraz 16:00-19:00
  • niedziela: 15:00-17:00

(8) Kolektę z IV Niedzieli Adwentu przeznaczymy na energię elektryczną. Tego też dnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich parafian i gości do religijnego przeżycia świąt oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: wieczerza wigilijna, abstynencja od pokarmów mięsnych, łamanie opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, śpiew kolęd… Przebieg wieczerzy wigilijnej możemy odnaleźć w „Drodze do nieba” pod numerem 59. O północy zapraszamy na uroczystą Pasterkę, która będzie poprzedzona Misterium bożonarodzeniowym w wykonaniu naszych marianek. Kolektę z Pasterki przeznaczymy na zasilenie Fundacji Ochrony Życia (Dom Matki i Dziecka, Ośrodek Adopcyjny, Poradnia).

(9) Wyznaczono plan kolędy (odwiedzin duszpasterskich). Prosimy zabrać go ze sobą do domu i modlić się o dobre owoce tego spotkania. Parafian mieszkających na osiedlach  prosimy o przesłanie nam zaproszenia do odwiedzin kolędowych, gdyż wiele czasu tracimy na szukanie i pytanie, czy ktoś pragnie przyjąć kapłana oraz błogosławieństwo Boże, które ze sobą przynosi. Takie zaproszenie można wysłać e-mailem lub oddać w zakrystii. Resztę uwag zamieściliśmy w planie kolędowym. Cieszymy się na spotkanie z naszymi parafianami w ich mieszkaniach, gdzie kształtują swoje życie osobiste i rodzinne. Do końca tego roku kolęda będzie się rozpoczynała o godz. 10:30, natomiast po Nowym Roku – o godz.15:00. Do zobaczenia!

Zapowiedzi: Kotula Jan z Opola – Kozak Ilona z Opola  (zap. 3)