Ogłoszenia 14.10.2018

1. Bardzo dziękuję za uczestnictwo we wczorajszym, ostatnim w tym roku nabożeństwie Fatimskim. Dziękuję tym wszystkim, którzy troszczyli się o piękną oprawę tych comiesięcznych spotkań, dbali o przystrojenie i nosili figurę Matki Bożej. Szczególne podziękowania dla ks. Waldemara Musioła, który prowadził nas w tym czasie w rozważaniu tajemnic życia Maryi i Jezusa.
  2. Zapraszamy do dalszej wspólnej modlitwy różańcowej. Szczególna intencją niech będzie dla nas tak odbywający się w Rzymie Synod dot. młodzieży, jak i trudne i przykre sprawy, o których pisał dziś do nas ks. Biskup w swoim liście. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30), w sobotę ok. 17.50, a w niedzielę o 15.00.
  3. W imieniu ks. Piotra Lewandowskiego, misjonarza w Boliwii, którego gościliśmy w ubiegłym tygodniu, bardzo dziękujemy za mnóstwo dobrych, ciekawych rozmów i spotkań, a także za złożone ofiary pieniężne. Bóg zapłać!
  4. Dziś o 17.00 na placu przed Teatrem J. Kochanowskiego uroczystości związane z obchodami Dnia Papieskiego. W programie poświęcenie placu Jana Pawła II i koncert z okazji 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wystąpią m.in. Natalia Niemen, Marika, Joanna Smajdor, Marcin Jajkiewicz, a także wiele innych atrakcji. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
  5. Studentów zapraszamy na rekolekcje na dobry początek pt. Kim jestem?, które odbędą się w DA Resurrexit od poniedziałku do środy. Początek codziennie o godz. 19.30. Szczegóły na stronie www.dar-opole.pl
  6. Potop – czy to tylko mit?To temat kolejnego spotkania Kręgu Biblijnego, w poniedziałek
    o 19.00 (po nabożeństwie różańcowym).
  7. Parafialny zespół Caritas w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzał stroiki na groby. W związku z tym prosimy o przynoszenie różnego rodzaju zielonych gałązek. Można jej w workach zostawić pod drzwiami domu parafialnego. Przypominamy także o wtorkowym dyżurze Caritas dla osób potrzebujących pomocy. Dyżur w kancelarii parafialnej w godz. 17.00 – 17.45
  8. Chcemy podobnie jak w latach ubiegłych wspomóc nasze Seminarium Duchowne owocami ziemi: ziemniakami, zbożem czy owocami/warzywami. Oprócz płodów ziemi można także ofiarować żywność trwałą: mąkę, cukier i inne produkty mączne bądź przyprawy. W najbliższy czwartek od godz. 10.00 przez wieś przejedzie traktor, który będzie zbierał wystawione produkty, by zawieźć je do seminarium. Można również przynieść wspomniane produkty do domu parafialnego do godz. 10.00. Zapraszamy również panów do pomocy w zbiórce (Szczegóły u p. Emiliana Meji). To bardzo konkretny wyraz naszej troski o nowe powołania kapłańskie, za który bardzo dziękujemy!
  9. Dzieci szkolne zapraszam na Mszę św. szkolną i różaniec w czwartek o godz. 18.00.
  10. Młodzież zapraszamy na dekanalne spotkanie młodzieży w opolskiej katedrze w piątek o godz. 19.30. W programie Msza św., konferencja, okazja do sakramentu pokuty. Zapraszamy również młodzież na diecezjalne spotkanie młodzieży Ławka Go! na Górze św. Anny, które odbędzie się od 26 do 28 października. Zapisy na stronie www.botafe.pl. W sprawie wspólnego transportu prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
  11. Ministrantów, a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
  12. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej. W zakrystii jest do odebrania październikowy numer miesięcznika Różaniec.
  13. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na październikowe spotkania w poszczególnych grupach:  klasy VII i VIII we wtorek po modlitwie różańcowej, klasa VI – czwartek po różańcu. Klasa III gim. będzie miała swoje spotkanie w przyszły czwartek (25.10) po różańcu.
  14. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Najmłodsze dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, gdzie czeka na nie nowa Owieczka i coś słodkiego.
  15. Z tyłu kościoła wyłożone są kalendarze na rok 2019. Kalendarz diecezjalny w cenie 5 PLN, Kalendarz Rolników 26 PLN.
  16. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.
  17. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone potrzeby parafii. W minionym tygodniu 3259 PLN i 5,20 Euro z przeznaczeniem na seminarium duchowne. Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby misji. Dziś przed kościołem – zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii. Szczególne podziękowania dla Pana Rudolfa i młodzieży za zrzucenie węgla w domu parafialnym, a także dla naszych ministrantów za posprzątanie placu przy domu parafialnym i plebanii.
  18. Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwę całą naszą parafię.