Ogłoszenia parafialne - 20.05.2018 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, którą przeznaczymy na potrzeby duszpasterstwa parafialnego.

(2) Na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, podczas którego w sposób szczególny będziemy się modlić za dzieci obchodzące 1. rocznicę przyjęcia Komunii św. oraz za osoby, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w 1993 r. oraz w 1968 r. (Srebrni i Złoci Jubilaci).

(3) W „Gościu Niedzielnym” (5 zł.): dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem; jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu. Jak Polacy oceniają tę zmianę?; rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m.in. o tym, że Bóg kocha również grzeszników.

(4) W „Małym Gościu Niedzielnym” (5 zł.): jak zostać mistrzem w życiu? Podpowiada o. Leon Knabit; szybują 6 m nad ziemią – o latających rybach oraz mistrzowski dodatek, a w nim wszystko o Mundialu 2018.

(5) Jednym z najczęstszych błędów, jaki popełniamy, jest robienie rachunku sumienia z pamięci. Pod chórem będzie można dzisiaj nabyć prosty rachunek sumienia, dzięki któremu nasze kolejne spowiedzi św. będą mogły przynosić jeszcze lepsze owoce nawrócenia. Wasze dobrowolne ofiary za rachunek sumienia będą przeznaczone na rzecz ministrantów naszej parafii.

(6) We wtorek o godz. 19:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie uczniów klasy II Gimnazjum. Proszę przynieść ze sobą Dzienniczek. 

(7) W piątek o godz. 19:30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

(8) W sobotę:

 • o godz. 9:00 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza
 • obchodzimy Dzień Matki. Podczas każdej Mszy św. oraz podczas nabożeństwa majowego będziemy wypraszali łaski dla żyjących mam oraz niebo dla tych, które już odeszły.
 • po nabożeństwie majowym zapraszam osoby, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na comiesięczne spotkanie modlitewne.

(9) W niedzielę:

 • w czasie Mszy św. o godz. 9:00 będzie miał miejsce obrzęd ustanowienia nowych ministrantów.
 • na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, które odprawimy przy figurze Matki Bożej (przed plebanią).

(10) W przyszłym tygodniu jest kilka wolnych intencji mszalnych.

(11) Prosimy o odbiór zaliczek za pielgrzymkę do Pragi.

(12) Zaproszenia na nadchodzące wydarzenia:

 • Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o błogosławieństwo Boże w pracy będzie miał miejsce w najbliższy poniedziałek (21 V). Uroczysta Msza św. w Kamieniu Śl. o godz. 10:00.
 • W przyszłą niedzielę (27 V) o godz. 17:00 w kościele seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały odbędzie się koncert organowy „Nieszpory maryjne” Marcela Dupre. Śpiew: schola Cantorum pod dyr. ks. dra Joachima Waloszka.
 • W przyszłą niedzielę (27 V) o godz. 19:00 w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały odbędzie się spektakl inspirowany objawieniami z Fatimy pt. „Koniec świata. Dramat, który nie ma końca” (reż. Tomasz Żak). Więcej informacji na plakacie.
 • W dniach 1-2 VI na Jasnej Górze odbędzie się 6. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Więcej informacji na plakacie.
 • 3 VI (niedziela) na Górze św. Anny odbędzie się pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Rozpoczęcie o godz. 10:00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 • 9 VI (sobota) w Centralnej Bibliotece im. Josepha von Eichendorffa w Opolu przy ul. Szpitalnej 7a odbędzie się kurs dla lektorów czytających na Mszach św. w języku niemieckim. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Zgłoszenia do 5 VI. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

(13) Zapowiedzi przedślubne:

 • Patrycja Kaszubska (Opole) – Krzysztof Dziergas (Opole) /zap. III
 • Sabina Smyk (Opole) – Damian Konieczko (Węgry) /zap. I

Drukuj   E-mail