Ogłoszenia 02.09.2018

 1. Wczoraj posługę w naszej parafii zakończył ks. Łukasz Florczyk, któremu bardzo dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w minionym roku szkolnym: sprawowane sakramenty, rozmowy, opiekę nad wspólnotą ministrancką, a także prowadzenie Kręgu biblijnego. Życzymy mu wielu łask Bożych na zbliżające się egzaminy związane z obroną pracy doktorskiej, a potem wiele sił i darów Ducha Świętego w pracy dydaktycznej z klerykami naszego Seminarium Duchownego i studentami Wydziału Teologicznego. 
  Ks. Łukasza zastąpił ks. Andrzej Ochman, którego serdecznie witamy pośród nas. Ks. Andrzej jest wykładowcą na Wydziale Teologicznym UO, a w naszej wspólnocie będzie pełnił funkcję rezydenta.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli wczoraj w naszej pielgrzymce parafialnej na Górę Św. Anny.
 3. Dzisiejszą niedzielą kończymy tegoroczne wakacje. Wracamy do zwykłego porządku niedzielnych Mszy św., a na godzinę 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 4. Dzieci, rodziców, nauczycieli naszej szkoły zapraszamy na jutrzejszą poranną Mszę św. o godz. 7.45. (Nie będzie Mszy św. o 7.00). Będziemy modlić się o Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Świętego na kolejny rok pracy. W czasie tej Mszy św. poświęcimy także tornistry naszych pierwszoklasistów.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w te dni, a także do skorzystania z sakramentu pokuty.
 6. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie w  czwartek od godz. 8.15. Ponieważ obaj nie znamy jeszcze parafii, może to trwać nieco dłużej niż zwykle – dlatego bardzo prosimy o cierpliwość. Jeśli prócz tych stałych osób (które odwiedzali ks. Hubert i ks. Łukasz), są jeszcze jacyś chorzy, którzy chcieliby by ich odwiedzić – prosimy o zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii.
 7. Wszystkich ministrantów i lektorów zapraszam na zbiórkę w piątek po wieczornej Mszy św. o 18.45.
 8. W przyszłym tygodniu nasze parafialne dziękczynienie za plony – Dożynki. Msza św. dziękczynna o godz. 10.30. Przed Mszą św. poświęcenie korony żniwnej na podwórku starostów tegorocznych dożynek – państwa Czech, a potem procesja do kościoła i Msza św.
 9. Zapraszamy do lektury nowego Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o wzrastającej liczbie osób młodych cierpiących na depresję. Jest do nabycia także Mały Gość Niedzielny, a w zakrystii można odebrać nowy numer miesięcznika Różaniec. 
 10. Przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. W pierwszej kolejności zapraszamy wszystkie te osoby, które obchodzić będą w przyszłym roku różne jubileusze, żeby można było wybrać dogodną datę Mszy św. Oczywiście zachęcamy również do zamawiania Mszy św. w intencjach naszych zmarłych.
 11.  Dziękuję za złożone dziś ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Opolu, a także za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne (zebrano 2645 PLN i 2 €). Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, przed kościołem zaś odbędzie się zbiórka na rzecz Wydziału Teologicznego UO. 
 12. Waszej modlitwie polecam całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, osoby samotne i chore, a także wszystkie sprawy duchowe i materialne

Drukuj   E-mail