Ogłoszenia 09.09.2018

 1. Przeżywamy dziś w naszej parafii Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne plony i Boże błogosławieństwo w czasie prac w polu i w gospodarstwie. To właśnie dziękczynienie otwiera nasze serca na prawdę, że choć nasza praca i zaangażowanie jest niezwykle ważne, to jednak ostatecznie Bóg daje wzrost i pomnożenie naszych ludzkich wysiłków.
  Dziękuję wszystkim, którzy w różnoraki sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości: za przygotowanie korony dożynkowej i dekoracji kościoła. Zachęcamy do wspólnego świętowania, a o godz. 15.00 do uczestnictwa w niedzielnych nieszporach.
 2. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie w poniedziałek 10.09 o godz. 19.00 na plebanii.
 3. Członków Parafialnego Zespołu Caritas ks. Andrzej zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
 4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszam w najbliższy czwartek na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00. Po Mszy św. różaniec i procesja wokół kościoła. Kazanie wygłosi znany nam już ks. Waldemar Musioł. W związku z nabożeństwem Fatimskim, nie będzie w tym tygodniu Mszy św. szkolnej.
 5. Wszystkich zainteresowanych lepszym zrozumieniem słów Pisma Świętego, a także nauczania Kościoła, ks. Andrzej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie Kręgu Biblijnego/Katechezę dla dorosłych w piątek o 19.30.
 6. Ojcowie Franciszkanie zapraszają w przyszłą sobotę i niedzielę na XIX Jarmark Franciszkański. Szczegółowy program jarmarkowych atrakcji na plakacie przy wejściu do Kościoła.
 7. Choć dopiero początek września, to jednak ze względów organizacyjnych chcemy zaproponować parafialny, rodzinny wyjazd na narty w Austrii w terminie 26.01 – 02.02.2019 (pierwszy tydzień opolskich ferii zimowych). Mamy wstępnie zamówione niedrogie noclegi na starej plebanii niedaleko Innsbrucka, a w pobliżu atrakcyjne cenowo stacje narciarskie o dobrej infrastrukturze. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Marcinem. Zgłoszenia do końca września.
 8. Zapraszam do lektury nowego, jubileuszowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym między innymi o tym, co może wyniknąć z przeżywanego przez Kościół kryzysu . W zakrystii można odebrać wrześniowy numer miesięcznika Różaniec.
 9. Jest w tym tygodniu, a także w przyszłą niedziele, kilka wolnych intencji na Mszach Świętych, Jak już wspominaliśmy przyjmujemy także intencje mszalne na nowy rok. W pierwszej kolejności zapraszamy wszystkie te osoby, które obchodzić będą w przyszłym roku różne jubileusze, żeby można było wybrać dogodną datę Mszy św. Oczywiście zachęcamy również do zamawiania Mszy św. w intencjach naszych zmarłych.
 10. Dziękuję za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. Przed kościołem możliwość wsparcia funkcjonowania Wydziału Teologicznego UO. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz Seminarium Duchownego i instytucji diecezjalnych (zebrano 2928 PLN). Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękuję także za pomoc w pracach porządkowych
 11. Waszej modlitwie polecam całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, osoby samotne i chore, a także wszystkie sprawy duchowe i materialne. Módlmy się również o świętość dla kapłanów i nawrócenie grzeszników.

Zapowiedzi przedślubne: Paweł Matejka (Opole) i Kamila Wójcik (Siedlec) – zapowiedź I


Drukuj   E-mail