Ogłoszenia 10.06.2018 r.

(1) Bóg zapłać za kolektę na potrzeby duszpasterstwa.

(2) Zapraszamy na godz. 15:00 na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

(3) Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

(4) W „Gościu Niedzielnym” (5 zł.):  W Niemczech wystarczy donos od sąsiadów, aby specjalnie powołany urząd wtargnął w nocy do domu i zabrał rodzicom ich dziecko. Czy mieszkające tam polskie rodziny mają się czego obawiać?; Refleksje po referendum:  jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?; Papież Franciszek we wrześniu odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. Czy w programie pielgrzymki znajdą się także polskie akcenty?

(5) W środę na g. 19:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie. Gościć będziemy ks. Waldemara Musioła.

(6) W sobotę w naszej parafii odbędzie się Dzień Ministranta. W programie: 9:30-11:00 sala gimnastyczna Wyższego Seminarium Duchownego, a po południu wyjście do kina i na lody. O szczegółach ministranci zostaną poinformowani osobiście.

(7) Nasz były wikariusz - ks. Piotr Spałek - organizuje pielgrzymkę do Bawarii w terminie od 26.08. do 1.09.2018 r. Koszt 1200 zł. /zależy ile osób będzie/ + 100 euro.

Program:

27.08 (wyjazd o północy z 26/27): ALTÖTTING - MONACHIUM

28.08 ETTAL (opactwo) - GARMISCH-PARTENKIRCHEN (nocleg)

29.08 zamki: HOHENSCHWANGAU - NEUSCHWWANSTEIN (nocleg)

30.08 LINDERHOF - INSBRUCK

31.08 Schönau am Königssee, wizyta w Parku Narodowym Berchtesgaden (jedyny w Niemczech wysokogórski park narodowy; rejs satkiem)

01.09 - SALZBURG (powrót nocny do niedzieli 2.09 na godz. 6:00)

Jeśli ktoś z parafian chciałby pojechać, to proszę o kontakt z ks. Piotrem – Rudnik,  tel. 32/4106419 lub 692455514

(8) Pielgrzymki na Górę św. Anny: w poniedziałek 11.06 - szkoły im. św. Jana Pawła II; sobota-niedziela (16-17.06) - przyjaciół misji i Ziemi Świętej

(9) Spotkanie formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich odbędzie się w sobotę 16 czerwca o g. 10.00 w Winowie (dla dekanatu Opole).

(10) Narodowa pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę: w sobotę 23 czerwca (w Dzień Ojca) na Jasnej Górze odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn – Męskie Oblężenie Jasnej Góry – pod hasłem «Tu jesteśmy naprawdę wolni». Wyjazd organizuje parafia pw. Przemienienia Pańskiego (osiedle Armii Krajowej).

(11) 20 VI (środa) o godz. 18.00 na placu katedralnym w Opolu odbędzie się koncert na zakończenie roku szkolnego oraz rozpoczęcie czasu wakacyjnego. Podczas koncertu wystąpią: Natalia Kukulska, Cello Brothers oraz TGD. Bilety cegiełki w cenie 30 zł. nabyć można na portierni Wydziału Teologicznego w Opolu, w kancelarii Parafii Katedralnej oraz w kurii diecezjalnej. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz renowacji katedry w Opolu.

(12) 20 VI (środa) o 20:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

(13) Rada Dzielnicy Gosławice serdecznie zaprasza wszystkich parafian i mieszkańców naszej dzielnicy na festyn rodzinny. Festyn odbędzie się 16.06.2018 od godz. 14:00-18:00 na boisku sportowym przy ulicy Żytniej na Grobli. Podczas festynu będziemy oferować poczęstunek, a dzieci naszej dzielnicy umilą nam czas swoimi występami.

(14) Zapowiedzi przedślubne:

  • Anna Jonietz (Opole) – Krystian Oślizło (Krapkowice) /zap. II
  • Joanna Kolano (Opole) – Romuald Stuwa (Opole) /zap. II
  • Damian Bieniek (Popielów) – Katarzyna Stępień (Opole) /zap. I

Drukuj   E-mail