Ogłoszenia 12.08.2018 r.

1. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, którą przeznaczymy na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary składane do puszek na rzecz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, który kształci m.in. przyszłych księży i katechetów.

2. Dziękujemy wszystkim osobom, które poczuły się odpowiedzialne za swoją parafię i pomogły w zeszłym tygodniu przygotować kościół i Dom Parafialny do odpustu.

3. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): o tym, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czym polegało wniebowzięcie * o śmierci św. Maksymiliana Kolbe, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy * o dopalaczach – czy zmiana prawa zapewni ochronę przed tymi śmiercionośnymi środkami?

4. W poniedziałek od g. 18:00 okazja do spowiedzi św. przed odpustem. Natomiast na g. 19:00 zapraszamy na Mszę św. i różaniec fatimski. Gościć będziemy ks. Waldemara Musioła.

5. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek udziału w Eucharystii. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Tego dnia obchodzimy również odpust parafialny. Świętowanie rozpoczniemy już we wtorek o 17:30 (I Nieszpory), a zakończymy w środę o 15:00 (II Nieszpory). Na 11:00 zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową. Eucharystii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Piotr Kierpal.

6. W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy chętnych Parafian do pomocy przy sprzątaniu plebanii.

7. W sobotę na g. 18:00 zapraszamy do Domu Parafialnego wszystkich członków grup parafialnych (Rada Parafialna, ministranci, marianki, schola, Caritas, Róże Różańcowe, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej i inne) na spotkanie z Księdzem Proboszczem.

8. W niedzielę na g. 11:00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., w czasie której podziękujemy Ks. Proboszczowi Hubertowi Janowskiemu za 32 lata posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Ksiądz Proboszcz – zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego i prawem diecezjalnym – z dniem 23.08.2018 r. przechodzi na zasłużoną emeryturę.

9. Zapowiedzi przedślubne:

  • Magdalena Iwachów (Opole) – Maciej Najbar (Opole) /zap. II
  • Piotr Gondro (Opole) i Eliza Kamińska (Opole) /zap. I

Drukuj   E-mail