Ogłoszenia 16.09.2018

 1. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali uroczystość dożynkową w naszej parafii. Dziękuję za przystrojenie kościoła, dary na stół plebanijny, sprzątanie kościoła i placu kościelnego, za wszelką życzliwość i pomoc. Członkom Rady Duszpasterskiej dziękuję za poniedziałkowe spotkanie i mam nadzieję owocną rozmowę o naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję również za obecność i wspólną modlitwę w czasie czwartkowego nabożeństwa fatimskiego.
 2. Na godzinę 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 3. Wspólnota czcicieli Ducha Świętego – Ogniska Pokutne zaprasza w poniedziałek o 17.15 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 4. Dzieci szkolne zapraszam na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie Dzieci Maryi i wszystkich dziewcząt, które chciałyby być Mariankami.
 5. Wszystkich zainteresowanych lepszym zrozumieniem słów Pisma Świętego, a także nauczania Kościoła, ks. Andrzej zaprasza spotkanie Kręgu Biblijnego/Katechezę dla dorosłych w piątek o 19.30.
 6. Ministrantów i lektorów, a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
 7. W minionym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie Caritas. Jest nas niewielu, a chcemy rozszerzyć naszą działalność, a żeby było to możliwe potrzebujemy ludzi chętnych i zaangażowanych. Chcemy zaprosić do tej współpracy nowe osoby od najmłodszych do najstarszych, aby wspólnie usiąść i z nowymi pomysłami i siłami wyjść naprzeciw najbardziej potrzebującym w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy na spotkanie Caritas w poniedziałek 24 września o godz. 19.00 obecnych i nowych członków naszego zespołu.
 8. W sobotę 22 września w czasie Mszy św. o godz. 17.00 będzie miało miejsce kanoniczne wprowadzenie na urząd proboszcza. Przed księdzem dziekanem złożę wyznanie wiary i przysięgę wierności. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tej uroczystości i wspólnej modlitwy za całą nasza parafię.Po Mszy św. zapraszam do sali w domu parafialnym na wspólną agapę – biesiadę. Bardzo będę się cieszył z możliwości wspólnego świętowania razem z Wami.
 9. Małżonków, którzy noszą w swoim sercu pragnienie rozwoju swojego małżeństwa, bardzo serdecznie zapraszam w następną niedzielę o godz. 16.00 do domu parafialnego na pierwsze spotkanie cyklu Kana Welcome. Troszkę więcej o tym czym jest Kana opowiedzą nam w przyszłym tygodniu Agata i Jurek Staroniowie z Gliwic. W czasie pierwszego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytanie Dlaczego warto poświęcić czas swojemu małżeństwu?
 10. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i naszych kandydatów do bierzmowania proszę o cierpliwość. Na pewno przygotowanie do tych sakramentów będzie się odbywać. Potrzebujemy jednak nieco czasu, żeby wszystko należycie zorganizować. Mam nadzieję, że wystartujemy z tym do końca września.
 11. Panu Łukaszowi Wieczorkowi, naszemu organiście, dziękuję za pracę nad nową wersją strony internetowej parafii. Prace jeszcze trwają, ale już widać pierwsze efekty.
 12. Na parafialnej stronie internetowej pojawił się formularz zapisów na wspominany wyjazd na narty dla rodzin naszej parafii.
 13. W następny wtorek – 25 września o godz. 10.00 w domu parafialnym będzie można wziąć udział w bezpłatnych badaniach w związku z osteoporozą.
 14. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o tym co się dzieje gdy wypowiadamy Imię Boga, a także o tym, czy w internecie i smartfonie można spotkać Boga.
 15. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.
 16. Dziękuję za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu zebrano 3569 PLN (kolekta parafialna), oraz 420,50 PLN na potrzeby Wydziału Teologicznego UO. Kolekta w przyszłym tygodniu będzie przeznaczona na remonty zabytków i obiektów diecezjalnych.
 17. Waszej modlitwie polecam całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, osoby samotne i chore, a także wszystkie sprawy duchowe i materialne. Módlmy się również o świętość dla kapłanów i nawrócenie grzeszników.

Zapowiedzi przedślubne: Paweł Matejka (Opole) i Kamila Wójcik (Siedlec) – zapowiedź II


Drukuj   E-mail