Ogłoszenia 24.06.2018 r.

 1. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby duszpasterstwa i za ofiary składane do puszek na utrzymanie czystości w naszym kościele parafialnym.
 2. Na g. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, które zostanie odprawione przy figurze Pana Jezusa (obok Domu Parafialnego).
 3. W „Gościu Niedzielnym” (5 zł.): Przemysław Babiarz o aktorstwie, sporcie i historii; odpowiedzi na główne antykatolickie kłamstwa; o moralnym wymiarze mundialu w Rosji; o nowej katolickiej telewizji internetowej; jakich słów lekarz powinien unikać w kontakcie z pacjentem? Do kupienia jest również „Mały Gość Niedzielny” (5 zł.), a w nim: propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji; mundialowi hit – kolorowy terminarz mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica.
 4. W poniedziałek po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym spotkanie modlitewne Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.
 5. W czwartek przypada 46. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.
 6. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego Franciszka. Msze Święte o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę o 16:00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 8. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert dyplomowy Dominika Ofczorza – studenta Studium Muzyki Kościelnej.
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na udekorowanie kościoła na odpust i dziękczynną Mszę św. Księdza Proboszcza. Za dwa tygodnie zbiórka do puszek na rzecz sierot z Aleppo.
 10. W przyszłą niedzielę (1.07) na Górze Świętej Anny pielgrzymka dzieci. Inf. na plakacie.
 11. Od 8 lipca obowiązuje wakacyjny porządek niedzielnych Mszy świętych.
 12. Zmiany personalne w parafii:
 • 23.08 (po 32 latach posługi w Gosławicach) na emeryturę odchodzi nasz Proboszcz – Ks. Prałat Hubert Janowski. Msza św. dziękczynna będzie celebrowana 19.08 o g. 11:00. Od 23.08 obowiązki proboszcza przejmie ks. Marcin Cytrycki, dotychczasowy duszpasterz akademicki.
 • 1.09 z naszą parafią pożegna się ks. Łukasz Florczyk, który został oddelegowany do pracy dydaktyczno-naukowej w Wyższym Seminarium Duchownym i na Wydziale Teologicznym UO. Od 1.09 nowym rezydentem będzie ks. Andrzej Ochman, dotychczasowy kapelan Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim oraz wykładowca w WSD i na WTUO.
 1. Ks. P. Spałek organizuje pielgrzymkę do Bawarii (26.08-1.09). Cena: 1200 zł. + 100 euro. Więcej informacji u duszpasterzy.
 2. Zapowiedzi przedślubne:
 • Damian Bieniek (Popielów) – Katarzyna Stępień (Opole) /zap. III
 • Rafał Rudolf (Opole) – Zuzanna Woszek (Opole) /zap. I
 • Karol Górski (Opole) – Alina Szweinoch (Wierzbica ) /zap. I
 • Michał Wojczyszyn (Olesno) – Karolina Małysiak (Opole) /zap. I
 • Daniel Rasztar (Opole) – Wioletta Krzywicka (Opole) /zap. I
 • Łukasz Cybulski (Opole) – Melania Muszelik (Opole) /zap. I
 • Grzegorz Błęka (Opole) – Magda Malec (Opole) /zap. I

Drukuj   E-mail