Ogłoszenia, 26.08.2018

1. Dzisiejszą niedzielą i uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej rozpoczynamy ostatni tydzień letnich wakacji. To także czas znaczących zmian w naszej i w wielu parafiach diecezji. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy naszego wieloletniego ks. Proboszcza Huberta Janowskiego.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i oprawę uroczystej Mszy św. dziękczynnej za posługę ks. Proboszcza. Niech nasza wdzięczność za wszelkie dobro duchowe i materialne, którego Bóg nam udzielił przez Jego posługę, trwa nadal poprzez naszą pamięć modlitewną.

2. W minioną środę w obecności dotychczasowego proboszcza ks. Huberta Janowskiego, ks. Dziekana Rudolfa Świerca i przedstawicieli Rady Parafialnej nastąpiło oficjalne przekazanie ksiąg
i dokumentów parafialnych nowemu proboszczowi – ks. Marcinowi Cytryckiemu.

3. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu naszego odpustu, za posprzątanie kościoła, placu kościelnego i domu parafialnego, za dary na stół plebanijny, a także za pomoc w sprzątaniu plebani. Dziękuję za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, za wszelkie zaangażowanie i pomoc, a także za modlitwę. Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Polecam Waszej modlitwie kleryków I roku, którzy w przyszłym tygodniu rozpoczynają swoją drogę seminaryjną.

4. W sobotę (1.09.2018) po Mszy św. porannej, ok. godz. 8.45 wyjazd z parkingu przed kościołem na naszą parafialną pielgrzymkę na Górę św. Anny.

5. Również w przyszłą sobotę, między 9.00, a 14.00, na parkingu obok kościoła odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Szczegóły na ulotkach.5. 

6. Od przyszłej niedzieli po wakacyjnej przerwie wracamy do zwykłego porządku nabożeństw. Msze św. w niedzielę o 7.00; 9.00; 10.30 i 12.00, a po południu niedzielne nabożeństwo. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Przyjmujemy już intencje mszalne na nowy rok. W pierwszej kolejności zapraszamy wszystkie te osoby, które obchodzić będą w przyszłym roku różne jubileusze, żeby można było wybrać dogodną datę Mszy św. Oczywiście zachęcamy również do zamawiania Mszy św. w intencjach naszych zmarłych.

8. Zapraszamy do lektury nowego Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie, a także o tym czy telefony komórkowe szkodzą naszemu zdrowiu.


Drukuj   E-mail