Ogłoszenia 27.05.2018 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę – jałmużnę postną z całego roku.

(2) Dzisiaj do grona ministrantów zostali włączeni: Jakub Krupa oraz Aleksander Laksy. Gratulujemy oraz życzymy wytrwałości i gorliwości.

(3) Na 15:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, które odprawimy przed figurą Matki Bożej (przed plebanią).

(4) O godz. 17:00 w kościele seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały odbędzie się koncert organowy „Nieszpory maryjne” Marcela Dupre. Śpiew: schola Cantorum pod dyr. ks. dra Joachima Waloszka.

(5) W „Gościu Niedzielnym” (5 zł.): O Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament. Przypominamy sobie o tym szczególnie w czasie święta Bożego Ciała. Czy sytuacja polityczna w Europie jest stabilna i czy my, Polacy, możemy czuć się bezpiecznie? W najnowszym numerze zaprezentowano również sylwetki dziesięciu nowych księży diecezji opolskiej.

(6) W poniedziałek o 19:15 obowiązkowe spotkanie z uczniami kl. VI i VII. Przynosimy ze sobą Dzienniczki.

(7) W środę i czwartek o 7:00 są jeszcze wolne intencje mszalne.

(8) W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 (z procesją do czterech ołtarzy) i 12:00. Jest to święto nakazane, dlatego każdy katolik jest zobowiązany do udziału w Eucharystii. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Okazja do spowiedzi św.: w poniedziałek i środę od 17:30. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w czterech tradycyjnych miejscach: rodzina Labisz; kaplica przy szkole - marianki; rodz. Staś Piotr i Irena oraz rodz. Meja. Zapraszamy: dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne i z 1. rocznicy Komunii św. ubrane w swoje białe stroje, marianki, ministrantów, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz wszystkich parafian. Straż Pożarną prosimy o pilnowanie porządku. O 15:00 zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym.

(9) Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18:00. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach czerwcowych z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa te będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św.

(10) W Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę Miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej za nasze grzechy oraz do udziału w okolicznościowych nabożeństwach.

(11) W piątek obchodzimy Dzień Dziecka. W intencji dzieci naszej parafii będziemy się modlić podczas wieczornej Mszy św. i nabożeństwa. Tego dnia nie odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

(12) W sobotę o 16:00 katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

(13) Zaproszenia na nadchodzące wydarzenia:

  • W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) w parku przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego (Osiedle Armii Krajowej) odbędzie się Koncert Uwielbienia. Rozpoczęcie o 19:00, a zakończenie o 21:00. Więcej informacji na plakacie.
  • W dniach 1-2 VI na Jasnej Górze odbędzie się 6. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Więcej informacji na plakacie.
  • 3 VI (niedziela) na Górze św. Anny odbędzie się pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Rozpoczęcie o godz. 10:00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  • 3 VI (niedziela) o 12:00 zostanie odprawiona w katedrze Msza św., a po niej rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przejdą ulicami miasta do Parku Nadodrzańskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.
  • 9 VI (sobota) w Centralnej Bibliotece im. Josepha von Eichendorffa w Opolu przy ul. Szpitalnej 7a odbędzie się kurs dla lektorów czytających na Mszach św. w języku niemieckim. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Zgłoszenia do 5 VI. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

(14) Zapowiedzi przedślubne:

  • Sabina Smyk (Opole) – Damian Konieczko (Węgry) /zap. II

Drukuj   E-mail