Ogłoszenia 3.06.2018 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na rzecz kleryków naszego Seminarium.

(2) Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek.

(3) Na 15:00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.

(4) W „Gościu Niedzielnym” (5 zł.):  Niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa; kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości - tym razem przedstawiamy sylwetkę Wincentego Witosa; o ponurym obrazie polskich szpitali, który wyłania się z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli.

(5) Osoby, które zapisały się na prenumeratę miesięcznika „Różaniec”, proszone są o podejście do zakrystii po odbiór kwietniowego i majowego numeru.

(6) W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwo po każdej wieczornej Mszy św.

(7) Odwiedziny chorych w czwartek od 8:15.

(8) Z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca zapraszamy o 17:00 na Godzinę Świętą.

(9) W czwartek kończy się Oktawa Bożego Ciała, a tym samym procesje eucharystyczne wokół kościoła. O 17:15 odbędzie się spotkanie z dziećmi komunijnymi, które następnie zostają na Mszy św. szkolnej i procesji. Tradycyjnie tego dnia odbywa się obrzęd poświęcenia wianków i ziół. 

(10) W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również dzień modlitw o świętość kapłanów. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie modlitwy „O Jezu najsłodszy”. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

(11) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30.

(12) W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

(13) Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o 9:00.

(14) W sobotę o 18:30 odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za przyjęcie Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów kl. III Gimnazjum, którzy przystąpili do tego Sakramentu 14 maja br. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym i wręczenie pamiątek.

(15) „Bóg zapłać” za przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała, przyozdobienie trasy procesji oraz odważne wyznanie wiary w czasie procesji.

(16) Zaproszenia na nadchodzące wydarzenia:

  • Dziś o 12:00 zostanie odprawiona w katedrze Msza św., a po niej rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przejdą ulicami miasta do Parku Nadodrzańskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.
  • 9 VI (sobota) w Centralnej Bibliotece im. Josepha von Eichendorffa w Opolu przy ul. Szpitalnej 7a odbędzie się kurs dla lektorów czytających na Mszach św. w języku niemieckim. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Zgłoszenia do 5 VI. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  • 9 VI (sobota) na Górze Św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych. Rozpoczęcie o 9:30. Szczegóły na plakacie.
  • 20 VI (środa) o godz. 18.00 na placu katedralnym w Opolu odbędzie się koncert na zakończenie roku szkolnego oraz rozpoczęcie czasu wakacyjnego. Podczas koncertu wystąpią: Natalia Kukulska, Cello Brothers oraz TGD. Bilety cegiełki w cenie 30 zł. nabyć można na portierni Wydziału Teologicznego w Opolu, w kancelarii Parafii Katedralnej oraz w kurii diecezjalnej. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz renowacji katedry w Opolu.

(17) Zapowiedzi przedślubne:

  • Sabina Smyk (Opole) – Damian Konieczko (Węgry) /zap. III
  • Anna Jonietz (Opole) – Krystian Oślizło (Krapkowice) /zap. I
  • Joanna Kolano (Opole) – Romuald Stuwa (Opole) /zap. I

Drukuj   E-mail