Ogłoszenia 30.09.2018

 1. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania tajemnic życia Pana Jezusa i Matki Bożej codziennie po Mszy św. wieczornej (także w środę). W niedzielę nabożeństwo różańcowe odbywać się będzie o godz. 15.00.
 2. Szczególną intencją, którą poleca nam w tym roku papież na październik jest modlitwa w intencji Misji i Misjonarzy. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Piotra Lewandowskiego – misjonarza w Boliwii. Na wszystkich Mszach świętych będzie głosił kazania, a po Mszy św. przed kościołem będzie można wspomóc finansowo jego pracę misyjną. Po niedzielnym różańcu, ok. godz. 15.45 zapraszamy na herbatę i kawę z ks. Piotrem i misyjne opowieści z Boliwii w domu parafialnym.
 3. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory. Szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii świętej. Po nieszporach spotkanie w domu katechetycznym.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty  i przyjęcia pierwszopiątkowej Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w czwartek od godz. 8.30. Ewentualne nowe osoby starsze czy chore prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej, bądź zakrystii.
 6. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, a od 17.30 zapraszamy do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, oraz o świętość kapłanów.
  W obliczu wszystkich informacji dotyczących niegodnych występków księży, naszą odpowiedzią niech będzie także gorliwsza modlitwa za kapłanów i prośba o ducha pokuty szczególnie dla tych, którzy pobłądzili. Gorąco polecam Wam tę intencję modlitewną.
 7. Dzieci szkolne zapraszam na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 18.00.
 8. Czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w piątek rano. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
 9. Wszystkich zainteresowanych lepszym zrozumieniem słów Pisma Świętego, a także nauczania Kościoła, ks. Andrzej zaprasza spotkanie Kręgu Biblijnego/Katechezę dla dorosłych w poniedziałek o 19.00 (Po nabożeństwie różańcowym).
 10. Wszystkichlektorów zapraszam na spotkanie w piątek o 19.30. Ministrantów, a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
 11. Rodziców dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament Chrztu Świętego zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o godz. 16.00
 12. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej.
 13. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.
 14. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu na remonty zabytków i obiektów diecezjalnych zebrano 3695 PLN. Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby naszego seminarium duchownego. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele i parafii.
 15. Waszej modlitwie polecam całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, osoby samotne i chore, a także wszystkie sprawy duchowe i materialne. Módlmy się również o świętość dla kapłanów i nawrócenie grzeszników.

Ogłoszenie społeczne

 1. Od 1 do 7 października trwać będzie głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego miasta Opola. Są tam również projekty związane z ewangelizacją, promowaniem dobrych wartości i muzyki chrześcijańskiej, pomoc dla małżeństw w kryzysie, a także przeciwdziałaniu obecności pornografii w przestrzeni publicznej. Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu i oddania swojego głosu na wspomniane projekty na stronie www.bo.opole.pl.

Drukuj   E-mail