Ogłoszenia 5.08.2018 r.

1. Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. Zachęcamy do nabycia i lektury „Gościa Niedzielnego” (5 zł.): Nie ma wolności bez trzeźwości. Problem alkoholizmu w Polsce wciąż rośnie. 100 dni abstynencji to propozycja Episkopatu dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i Ojczyźnie * O tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa * o 12 miejscach związanych z tragiczną historią katolików japońskich, które właśnie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

4. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

5. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

6. Bardzo prosimy o przygotowanie i wyczyszczenie kościoła i Domu Parafialnego na nadchodzący odpust. W przyszłym tygodniu zabraknie nam na to czasu. Zapraszamy parafian z ul. Wiejskiej, Oleskiej i Lipowej oraz chętnych z innych ulic w sobotę po porannej Mszy św.

7. Przyjmujemy już zapisy na parafialną pielgrzymkę na Górę św. Anny. Zamówiono autobus. Wyjazd 1.09.2018 r. po porannej Mszy św. o godz. 8:30. Koszt przejazdu 25 zł.

8. Opolska 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza z Opola w poniedziałek 13 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 18 sierpnia o godz. 11.00.

9. Obchody ku czci św. Jacka w Sanktuarium w Kamieniu Śląskim odbędą się w sobotę i w niedzielę 11-12 sierpnia.

10. Kto nie skorzystał w zeszłą niedzielę i w czwartek ten może dzisiaj 5 sierpnia zyskać odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego oraz Ojcze nasz, Wierzę w Boga i Chwała Ojcu, otrzyma odpust zupełny.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek

 12. Zapowiedzi przedślubne:

  • Karolina Strzelczyk (Opole) – Łukasz Kaniuczak (Opole) /zap. III
  • Magdalena Iwachów (Opole) – Maciej Najbar (Opole) /zap. I

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli

i dobrego nowego tygodnia!


Drukuj   E-mail