Inwestuj

Środa, 33 tydzień w ciągu roku

Każdy kto w jakiś sposób pracuje na rynku finansowym, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie wystarczy tylko zbierać pieniądze. Z czasem tracą one bowiem swoją wartość. Dlatego właśnie należy zebrane środki inwestować, pomnażać, podejmując związane z tym ryzyko.

Pan Jezus tę zasadę odnosi dziś do tego kapitału Bożych darów jakie każdy z nas otrzymał. Nie wystarczy je mieć. Koniecznością jest ich pomnażanie, rozwój, pogłębianie, czy mówiąc językiem biznesowym- inwestowanie. A inwestowanie to nic innego niż złożenie jakiejś części z tego co posiadam w ręce innych – ofiarowanie innym, zaufanie innym, pozwolenie na poprowadzenie siebie tam, gdzie sami byśmy nie poszli.

Maryja, której ofiarowanie dziś wspominamy w liturgii, nosiła w sobie najgłębszą decyzję by ofiarować siebie najlepszemu inwestorowi – Bogu. I się nie zawiodła. Bóg, wierny swoim obietnicom, otworzył przed Nią takie przestrzenie, które wydawały się do tej pory dla człowieka niedostępne. Zainwestuj w Boga. On będzie wiedział najlepiej, co z tym kapitałem zrobić.


Drukuj   E-mail