Przyjdźcie

Czwartek, 31 tydzień w ciągu roku

Nasza parafia włącza się dziś w nieustanną adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa każdego dnia w poszczególnych świątyniach naszej diecezji. Dokładnie dziś także, przed 85 laty nasz kościół został uroczyście poświęcony. Te dwie okoliczności bardzo rezonują mi w sercu, gdy czytam dzisiejsze Słowo Boże, które komentuje nasze tutaj i teraz.

Bo nasza świątynia od tylu lat jest miejscem, w którym mieszka Bóg i dziś właśnie jej Gospodarz zaprasza nas, byśmy do Niego przyszli: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię – śpiewamy dziś przed Ewangelią. Psalmista zaś zaprasza: rozmyślajcie o Panu i Jego potędze, zawsze szukajcie Jego oblicza. Pamiętajcie o cudach, które On uczynił, o Jego znakach, o wyrokach ust Jego.

I w końcu Ewangelia, 15 rozdział Ewangelii Łukasza, nazywany Centrum Ewangelii – Pokazujący Boga, który szuka każdego grzesznika, który chce uratować każdego, któremu na każdym zależy.

Taki jest Bóg, którego dziś adorujemy, do którego dziś się zbliżamy jak celnicy i grzesznicy z dzisiejszej Ewangelii – nie tyle by Go zagadywać, ale przede wszystkim po to, by Go słuchać…