Msze św. kolędowe 2020

Niestety, w tym roku musieliśmy zrezygnować z tradycyjnych odwiedzin kolędowych: wspólnego spotkania na modlitwie i rozmowie w Waszych domach. Chcemy jednak w tym czasie zaprosić Was do wspólnej modlitwy za Wasze rodziny.

Od 28 grudnia wieczorami będziemy odprawiać Msze św. za parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach naszej parafii. O ile to możliwe, zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele lub poprzez transmisję internetową. Po Mszy św. odprawimy krótkie nabożeństwo kolędowe w Waszych intencjach. Po powrocie do domów proponujemy, abyście odprawili w rodzinnym gronie obrzędy kolędy, pokropili dom wodą święconą i oznaczyli kredą jego drzwi.

Poniżej proponowany plan Mszy św. kolędowych. Jeśliby którejś z ulic zabrakło, bardzo prosimy o informację

Adwentowa Wieczorynka czyli Roraty 2020

Zwycięzcy z ostatniego tygodnia Adwentu

21.12. Marcel Ignatowicz i Samanta Labisz
22. 12 Agata Urbas i Zuzia Kansy

Wszystkie dzieci, biorące udział w tegorocznych roratach zapraszamy po odbiór upominków na plebanię.
A są to: Adam Denys, Agata Urbas, Alicja Lempka, Anastazja Jonczyk, Eliza Jonczyk, Ania Rodzeń, Ania Uronek, Anna Denys, Anna Olszewska, Antosia Rodzeń, Dominika Stępień, Emilia Malosek, Hania Konarkowska, Hania Konarkowska, Hela Olszewska, Hubert Czaja, Jacek Olszewski, Jan Kostrzewski, Kacper Czaja, Kacper Labisz, Ligęza Jakub, Ligęza Karol, Marcel Ignatowicz, Maria Kowalik, Martyna Urbas, Marysia Grzejszczak, Marysia Kowalik, Michalina Jonczyk, Miłosz Jonczyk, Miłosz Sanany, Monika Świder, Ola i Kuba Sekita, Ola Uronek, Paulina Szpulak, Paweł Piechaczek, Piotr Dwojak, Samanta Labisz, Stasiu Koryga, Szymon Majchrowicz, Szymon Zyla, Weronika Kukurowska, Weronika Pajączkowska, Wiktoria Kostrzewska, Zuzia Kansy, Zosia Stępień

Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w tegorocznych spotkaniach adwentowych.
Szczególne podziękowania dla wszystkich biorących udział w projekcie "Bajka na dobranoc".

Adwentowa wieczorynkA

Bajka na dobranoc

Formularz odpowiedzi do pytań konkursowych

Dekret o odwiedzinach kolędowych w czasie epidemii

Opole, dnia 24 listopada 2020 roku

DEKRET O ODWIEDZINACH DUSZPASTERSKICH W CZASIE PANDEMII

Wielowiekowa tradycja naszego Kościoła partykularnego nakazuje duszpasterzom, aby w okresie Bożego Narodzenia udawali się z błogosławieństwem do domów ludzi wierzących. Z żalem trzeba stwierdzić, że duszpasterskie odwiedziny kolędowe w zwyczajowej formie nie są dziś możliwe. Wychodząc zatem naprzeciw oczekiwaniom wierzących parafian, przekonanych, że w trudnym czasie pandemii duszpasterze ich nie opuszczą, lecz jako szafarze Bożego błogosławieństwa będą blisko nich w dobrej i złej doli, zachęcam wszystkich, którym została powierzona pasterska troska o Bożą owczarnię do dalszej ofiarnej służby ludowi Bożemu i zastąpienie odwiedzin domów swoich parafian w roku duszpasterskim 2020/2021, tradycyjnie towarzyszących czasowi okołobożonarodzeniowemu, wydarzeniami, o których poniżej wg podanych zasad.

Dekret Biskupa Opolskiego na czas epidemii od 28.11.2020

DEKRET

W trosce o oddawanie należnej czci Bogu Wszechmogącemu oraz uświęcenie wiernych i ich ochronę przed zakażeniem, w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego, od 28 listopada do 27 grudnia br. na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

ZASADY DOTYCZĄCE OBIEKTÓW KULTU RELIGIJNEGO

1. W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują. Informację o dopuszczalnej liczbie wiernych należy wywiesić na głównych drzwiach kościoła bądź w ich pobliżu.

Nauka przedchrzcielna

Rodziców, którzy w najbliższym czasie będą prosili o Chrzest dla swojego dziecka, a także osoby, które zostały poproszone o posługę Chrzestnych (także w innej parafii) zapraszamy serdecznie na grudniową Naukę Przedchrzcielną w sobotę 5.12.2020 o godz. 16.00.

Ze względów epidemicznych nauka odbędzie się w formie spotkania On Line, na platformie Google Meet. Link do spotkania jest dostępny poniżej

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account