Źródła Życia

Zapraszamy na tegoroczne parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi dla nas o. Tomas Nowak OP, przeor łódzkiego klasztoru oo. Dominikanów.

W czasie rekolekcji będziemy wspólnie poszukiwać tych miejsc w naszym życiu, w których wytryskują dla nas Źródła Życia.

Źródła Życia

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne
27.02 - 1.03.2020

Msze św. z nauką ogólną
Czwartek i Piątek: godz. 8.00 i 18.00
Sobota: godz. 8.00 i 17.00
Niedziela: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00

Spotkanie dla małżonków i rodziców
Czwartek: godz. 19.00

Droga Krzyżowa z wypominkami
Piątek, godz. 17.00

Wieczór Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą
Piątek, godz. 19.00

Spotkanie dla młodzieży i studentów
Sobota, godz. 18.00

Pielgrzymka do Gruzji

Starszemu pokoleniu Gruzja kojarzy się z Griegorim, gruzinem walczącym w Rudym 102 z Jankiem Kosem i Gustlikiem. Można mieć także różne, bardziej polityczne i przez to niemiłe skojarzenia z tym krajem. Bez wątpienia jednak Gruzja pozostaje dla nas krajem niezwykle egzotycznym. Niewielu wie jednak, że Gruzja to także kraj, w którym znajdziemy starożytne miejsca Chrześcijaństwa.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania tego zakątka świata i modlitwy w miejscach od wieków naznaczonych wiarą w Pana Jezusa od 10 do 17 października 2020

600USD + 1300 PLN (zaliczka 500 PLN)

Szkoła dla rodziców i wychowawców

Czy da się nauczyć bycia dobrym rodzicem?

Jakby to odpowiedzieli rabini: Jeden powie, że "tak", a drugi powie, że "nie".
Każdy jednak, kto rodzicem jest, bez wątpienia stara się być nim w najlepszy możliwy sposób. Szukamy własnych dróg, podświadomie wykorzystujemy to, co przekazali nam nasi rodzice... a mimo to, czasem doświadczamy porażek.

Naszym rodzicom i wychowawcom, którzy szukają sposobu nawiązania głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi, a także poprawić komunikację między dorosłymi chcemy zaproponować kilka sprawdzonych narzędzi, które pomogą osiągnąc te cele.

Zajęcia mają charakter warsztatów psychologicznych. Składają się z krótkich omówień i wprowadzeń tematycznych, a przede wszystkim z adekwatnych ćwiczeń, dramy i debaty.

Tematy spotkań

1. Wyrażanie oczekiwań i zasad tak, aby były przez dziecko respektowane
  2. Rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć
  3. Aktywne, wspierające słuchanie
  4. Motywowanie dziecka do współdziałania
  5. Modyfikowanie niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka
  6. Uwalnianie dzieci od grania narzuconych ról w domu i w szkole
  7. Wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka
  8. Budowanie realnego poczucia własnej wartości dziecka
  9. Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów

Terminy spotkań

24.02; 02.03; 09.03; 16.03; 23.03. 30.03. 06.04. 20.04; 27.04

Koszt udziału w zajęciach

Proponujemy włączenie się w koszty związane z przeprowadzeniem zajęć na poziomie 100PLN/os (za całość zajęć). Jeśli jednak kogoś na to nie stać, a chciałby uczestniczyć, to mimo wszystko zapraszamy (coś na to poradzimy :).

Zapisy

Ze względów organizacyjnych (przygotowanie materiałów, miejsc itp.) prosimy o zapisanie się na udział w zajęciach poprzez poniższy formularz.
Maksymalna liczba osób w grupie (15) została już osiągnięta. Zapisując się, wpisujesz się na listę rezerwową.

Pielgrzymka do Fatimy i sanktuariów półwyspu Iberyjskiego

Każdego 13 dnia miesiąca gromadzimy się na wspólnej modlitwie różańcowej prosząc o wstawiennictwo Matkę Bożą Fatimską. Chcemy w tym roku wyruszyć by nawiedzić jej saktuarium w  dalekiej Portugalii. Zajrzymy także do Lizbony, Sintry, w Porto skosztujemy pysznego wina. W Bradze - kolebce chrześcijaństwa na półwyspie Iberyjskim nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus. Pokłonimy się św. Jakubowi w Santiago De Compostella. Odwiedzimy naistarszą stolicę Portugalii - Coimbrę. Najwięcej zaś czasu spędzimy w samej Fatimie i jej okolicach.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w dniach od 18 do 25 czerwca 2020

3400 PLN/os (grupa min. 40 osób) | 3 650 PLN/os (grupa 35 - 39 osób)

Spowiedź przedświąteczna - Boże Narodzenie 2019

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej, a szczególnie nie odkładanie jej na ostatni moment przed świętami. Pomocą w przygotowaniu do spowiedzi mogą być głoszone w Wielkim Poście kazania o warunkach dobrej spowiedzi, które można odnaleźć na naszej stronie internetowej tutaj -> Homilie i kazania wygłoszone w 2019 roku i na Spotify.
W konfesjonale czekamy na Was pół godziny przed każdą Mszą świętą.
Dodatkowe dyżury w konfesjonale przed świętami Narodzenia Pańskiego w następującym porządku:

• Czwartek         17.30 – 20.00 (lub ostatniego penitenta)
  • Piątek              17.30 – 20.00 (lub ostatniego penitenta)
  • Sobota              7.00 – 8.30, 16.00 – 19.00
  • Niedziela        15.00 – 17.00
  • Poniedziałek 23.12 17.30 – 20.00 (lub ostatniego penitenta)
  • Wtorek 24.12   6.30 – 11.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu – Gosławicach