Spotkanie z Billem i Rose Moyer

RoseBillMoyer w OpoluKorzystając z okazji, że na zaproszenie Mężczyzn św. Józefa w tych dniach przebywają w Polsce Bill i Rose Moyer zapraszamy na spotkanie z nimi także w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w środę 11.05 po Mszy św. wieczornej (o godz. 19.00) w dwóch grupach. Mężczyźni spotkają się z Billem, który wygłosi konferencję pt. Weź swój krzyż i chodź za mną. Kobiety zaś w tym czasie spotkają się z Rose i wysłuchają nauczania pt. Klęcząc na modlitwie. (spotkanie odbędzie się w sali Domu św. Józefa - domu katechetycznego).
Spotkania będą tłumaczone na język polski.

Nagranie spotkania z Billem

Jubileuszowe dzieła wsparcia

1 logo niebieskie RGB
Trwa Złoty Jubileusz powstania naszej diecezji. Zgodnie z zachętą księdza Biskupa zachęcamy do wsparcia ważnych inicjatyw, które dzieją się w naszej diecezji. Poniżej można znaleźć informacje na temat tych dzieł i dane kontaktowe.

Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej (19 - 26.11.2022)

HolyLand2022Ain Karen, Betlejem, Pole pasterzy, Nazaret, Jerozolima, Góra Oliwna, Bazylika Grobu Pańskiego, Galilea i Jezioro Galilejskie, Kafarnaum, Jerycho, Morze Martwe... To miejsca, które naznaczone są obecnością Pana Jezusa. Tam bardziej niż gdziekolwiek indziej możemy doświadczyć tego, że Ewangelia jest żywa. Że to, o czym czytamy na jej kartach nie jest jakąś fikcją czy baśnią, ale prawdą, która potrafi przemienić nasze życie.

Serdecznie zapraszamy do przeżycia niezwykłej parafialnej pielgrzymki do źródeł naszej wiary - do Ziemi Świętej, w dniach od 19-26 listopada 2022. Szczegółowy program pielgrzymki znajdziesz

Podróżować będziemy z Biurem Podróży Santiago Tours. W ramach pielgrzymki zapewnione jest siedem noclegów w hotelu 3*** w pokojach 2 osobowych, śniadania i obiadokolacje, transport autobusem, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, rejs po Jeziorze Galilejskim.

Koszt pielgrzymki to: 3450 PLN + 100USD.

Szkoła dla rodziców i wychowawców - Wiosna 2022

SzkolaRIWCzy da się nauczyć bycia dobrym rodzicem?

Jakby to odpowiedzieli rabini: Jeden powie, że "tak", a drugi powie, że "nie".
Każdy jednak, kto rodzicem jest, bez wątpienia stara się być nim w najlepszy możliwy sposób. Szukamy własnych dróg, podświadomie wykorzystujemy to, co przekazali nam nasi rodzice... a mimo to, czasem doświadczamy porażek.

Naszym rodzicom i wychowawcom, którzy szukają sposobu nawiązania głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi, a także poprawić komunikację między dorosłymi chcemy zaproponować kilka sprawdzonych narzędzi, które pomogą osiągnąć te cele.

Zajęcia mają charakter warsztatów psychologicznych. Składają się z krótkich omówień i wprowadzeń tematycznych, a przede wszystkim z adekwatnych ćwiczeń, dramy i debaty.

7 ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu - Koncert charytatywny na rzecz pomocy Ukrainie

KoncertUkraina banner

To wydarzenie trudno nawet nazwać koncertem, szczególnie w kontekście dramatu rozgrywającego się na Ukrainie. Bardziej odpowiednim określeniem jest chyba medytacja. W sobotę 12.03.2022 o godz. 18.00 zapraszamy więc do wspólnej muzycznej medytacji siedmiu ostatnich słów, które wypowiedział Jezus umierając dla nas na drzewie Krzyża. Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. (Łk 23, 34); Zaprawdę, powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze Mną w raju. (Łk 23, 43); Niewiasto, oto twój syn; oto twoja matka. (J 19, 26–27); Eli, Eli, lema sabachthani? – „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?” (Mt 27, 46 oraz Mk 15, 34); Pragnę. (J 19, 28); Dokonało się. (J 19, 30); Ojcze, w ręce Twoje oddaję ducha mego. (Łk 23, 46).

Muzycznie poprowadzi nas w tej medytacji Kwartet Smyczkowy Angelus, który wykona utwór Józefa Haydna: Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu.

Po koncercie będzie można złożyć ofiarę, którą przeznaczamy w całości na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

Wykonawcy

Kwartet smyczkowy Angelus

Ewa Andruszkiewicz - I skrzypce
Agata Wacowska-Marsac - II skrzypce
Sabina Sułkowska-Uronek - altówka
Mirosław Makowski - wiolonczela

Kwartet smyczkowy Angelus powstał w 2002 roku i związany jest profesjonalnie z Filharmonią Opolską i Opolszczyzną. W jego skład wchodzą koncertmistrzowie tejże orkiestry. Zespół prezentuje bardzo bogaty i różnorodny repertuar koncertowy, od muzyki klasycznej, sakralnej, patriotycznej, po filmową i rozrywkową, czego rezonansem są liczne koncerty kameralne w całej Polsce oraz uznanie i współpraca z włodarzami regionu opolskiego i mediami.
Kwartet Angelus w swoim dorobku posiada również niepowtarzalne własne opracowania dzieł muzycznych, a ich kreacje artystyczne spotykają się z wielkim uznaniem publiczności. Często współpracując z innymi instrumentalistami i śpiewakami, Angelus wykracza poza granice typowej kameralistyki, tworząc harmonijnie bogactwo współbrzmień zabarwionych symfonicznie.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account