1, 2, 3... Kana - Sesja dla małżeństw

1,2,3 Kana to 3 weekendy dane Waszemu małżeństwu, aby się odnaleźć razem na nowo, wzmocnić i pogłębić życie duchowe. To okazja, by się zatrzymać w biegu życia i przyjrzeć się Waszej relacji. Czas w małżeństwie na rozmowy, modlitwę, odpoczynek i świętowanie. Udane życie małżeńskie jest tak cenne, że warto się nad nim zatrzymać.

Na 1,2,3 Kanę zapraszamy małżeństwa - zarówno te, które chcą pogłębić wzajemną miłość, komunikację i zrozumienie jak i te, które w budowaniu relacji w małżeństwie aktualnie napotykają trudności. Celem trzyweekendowej sesji jest stworzenie, odbudowa, pogłębienie integracji w małżeństwie i rodzinie, a dzięki temu wzmocnienie wartości rodzinnych i ukształtowanie prawidłowego wzoru życia rodzinnego.

Dekret Biskupa Opolskiego na czas epidemii od 30.05.2020

DEKRET

W trosce o przywrócenie należnej czci Bogu Wszechmogącemu i uświęcenie wiernych, w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego oraz zapowiedzi przedstawicieli Rządu RP, z dniem 30 maja br. na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

1. Odwołuję dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych w niedziele i dni świąteczne.
  2. Od obowiązku wskazanego w pkt. 1. dyspensuję do odwołania osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem.
  3. Znoszę ograniczenia liczby uczestników kultu religijnego wewnątrz kościołów i kaplic.

Pomoc dla misjonarzy w czasie epidemii

Mieliśmy w tych dniach gościć w naszej parafii misjonarzy: ks. Marka Sobottę (pracującego w Papui Nowej Gwinei) oraz ks. Darka Flaka (pracującego w Peru). Z wiadomych względów nie jest to możliwe. W międzyczasie sytuacja epidemiologiczna szczególnie w Peru staje się coraz bardziej dramatyczna.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z ks. Dariuszem o tym, co się dzieje w Peru, oraz relacji ks. Marka Sobotty z Papui Nowej Gwinei i naszej parafianki Agaty Szpulak pracującej na misjach w Boliwii.

Relacja z Peru - ks. Dariusz Flak

Relacja z Papui Nowej Gwinei - ks. Marek Sobotta

Parafia WNMP, Opole - Gosławice on hearthis.at

nasza parafianka Agata Szpulak - Boliwia
Parafia WNMP, Opole - Gosławice on hearthis.at

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo misjonarzy (to jedyna forma pomocy, którą możemy im w tym czasie zaoferować), to można to zrobić za pośrednictwem naszej parafii.
Pieniądze na pomoc misjonarzom można wpłacić na nasze konto parafialne z dopiskiem Darowizna na cele kultu religijnego - Pomoc dla misjonarzy

Numer konta parafialnego Caritas
PL 93 1050 1504 1000 0090 3207 1046

Dekret Biskupa Opolskiego na czas epidemii od 24.05.2020

DEKRET

i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” z dnia 16 maja 2020 roku (Dz.U. 2020 poz. 878), z dniem 24 maja br. na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

Dekret Biskupa Opolskiego na czas epidemii od 01.05.2020

DEKRET

W trosce o zdrowie wiernych w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii i w nawiązaniu do „Zarządzenia Rady Stałej KEP” (nr 1/2020 z dnia 12 marca 2020 roku), „Reskryptu Kongregacji ds. Kultu Bożego” z dnia 17 lutego 1997 roku (Prot. n. 353/97/L) oraz „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” z dnia 19 kwietnia 2020 roku (Dz.U. 2020 poz. 697), z dniem 1 maja br. na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account