• (+48) 77 402 79 35
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pon. - Pt.: godz. 7:40 - 8:30; 18:40 -19:30

Aktualności

Jubileuszowa pielgrzymka parafialna do Fatimy

Fatima2023

Jesienią tego roku będziemy świętowali 90 lecie budowy naszego kościoła parafialnego. Wdzięczni Panu Bogu za dar tego miejsca, które od tak wielu lat nas gromadzi, chcemy wyruszyć z pielgrzymką do Fatimy w dniach od 3 do 10 października 2023.  

Zapisy poprzez poniższy formularz ewentualnie w kancelarii parafialnej.

Prosimy o dokładne wypełnienie wszystkich pól formularza!
Prosimy o podawanie numeru telefonu do konkretnej osoby. Jest to przydatne w przypadku zgubienia się lub innych sytuacji awaryjnych.

Jubileuszowa parafialna pielgrzymka do Fatimy

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
 

1 DZIEŃ: Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie. Przelot do Porto. Przejazd do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym w kaplicy Objawień (w zależności od godziny lotu), nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej w Fatimie - Kaplica Objawień, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami bł. Franciszka i Hiacynty oraz s. Łucji; Bazylika Trójcy Przenajświętszej, zwiedzanie wystawy „Światło i pokój”; czas wolny w Sanktuarium na prywatną modlitwę; obiadokolacja, udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym w kaplicy Objawień, nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos - miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aliustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Dzieci Fatimskich; przejazd do Nazarei zwiedzanie kościoła Matki Bożej z Nazare, czas wolny na plaży, powrót do Fatimy, obiadokolacja, udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym w kaplicy Objawień, nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Tomar i zwiedzanie: kompleks Klasztorny Zakonu Chrystusowego, wpisany na listę UNESCO, Batahla: Klasztor Matki Bożej Zwycięskiej, przejazd do Fatimy, udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym w kaplicy Objawień, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Coimbry i zwiedzanie: Uniwersytet, Stara Katedra, Klasztor św. Krzyża. Przejazd do Santiago de Compostela i zwiedzanie: Katedra z relikwiami Jakuba Apostoła, Portyk Chwały oraz drzwi święte, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Porto i zwiedzanie: spacer po starówce: kościół św. Franciszka, katedra, kościół i wieża Clerigos; przejazd do Fatimy, udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym w kaplicy Objawień, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Lizbony i zwiedzanie: wieża Belem i Klasztor Hieronimitów z zewnątrz, pomnik Odkrywców, Kościół św. Antoniego, Katedra, Stare Miasto, czas wolny, przejazd do Fatimy, udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym w kaplicy Objawień, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Porto, przelot do Krakowa, powrót autokarem do parafii. Zakończenie pielgrzymki.

Koszt 3850 PLN (zaliczka 500 PLN przy zapisie) + 130 Euro (płatne na miejscu).

ŚWIADCZENIA: przeloty samolotem Lufthansa, (bagaż 20kg), posiłek w czasie lotu, 7 noclegów w hotelu ***/**** w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, przejazdy autokarem, ubezpieczenie KL, NNW i Bagażu, opieka pilota i sprzęt nagłaśniający. Dodatkowo płatne: bilety wstępów, podatki klimatyczne, przewodnicy lokalni itp. oraz napoje do obiadokolacji (powyższej wspomniane 130 Euro płatne na miejscu).

 

 

 

Kolęda 2022/2023

Po dwuletniej przerwie wracamy w tym roku do tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Publikujemy wstępny plan tegorocznej kolędy. Jeśli zauważycie jakieś błędy lub nieścisłości, bardzo prosimy o niezwłoczną informację, abyśmy mogli przygotować jak najbardziej precyzyjną i zrozumiałą wersją drukowaną.
Z góry wielkie dzięki!
Literki w nawiasach przy poszczególnych trasach oznaczają księży - M - ks. Marcin, D - ks. Dawid, Ł - ks. Łukasz Knosala.

[ETABS]

[TAB Plan kolędy]

Środa, 28.12.2022, GODZ. 15.30

  • Oleska 151 – 195 (nieparzyste) (D)
  • Oleska 154 – 204 (parzyste), Jęczmienna (M)
  • Skrajna 1 – 15a (nieparzyste), Oleska 122 - 146, Pużaka 3a, 5, (Ł)

Adwentowa Bajka na dobranoc

Bajki2022Banner

Po roratach, kolacji i wieczornej modlitwie zapraszamy do wysłuchania misyjnej bajki na dobranoc.

Randka Małżeńska - Czułość i bliskość

Randka Opole IGUwaga! Zapisy na spotkanie zamknięte!

Bardzo się cieszymy, że nasza propozycja spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem. Ze względów organizacyjnych (chcemy, żeby każda para była należycie przyjęta i mogła ten czas dobrze przeżyć) jesteśmy zmuszeni zamknąć zapisy. Jeśli będzie taka możliwość i zainteresowanie spróbujemy zorganizować podobne spotkanie w najbliższym terminie. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i portali społecznościowych.

 

Małżonków zapraszamy na randkę pod hasłem: Czułość i bliskość. Będzie krótka konferencja i świadectwo, będzie trochę czasu na to, żeby razem usiąść i porozmawiać we dwoje. Choć w kilku słowach nie da się ująć tak bogatego tematu, to jednak może będzie to inspiracja do rozmowy w małżeństwie. Na pewno zaś będzie to dobry czas dla Was.
Abyście mogli spokojnie przeżyć ten czas, dla Waszych dzieci będzie zorganizowana opieka.

Startujemy w piątek 28.10 o godz. 18.30 w sali OSP w Gosławicach.

Uwaga!

Chcemy dobrze przygotować ten czas dla Was. W związku z tym bardzo pomocna będzie dla nas wcześniejsza informacja, że chcecie skorzystać ze spotkania, a także czy będą z Wami dzieci. Będziemy wdzięczni jeśli poświęcicie chwilę by wypełnić poniższy formularz. Dzięki!

 

Spotkanie z Billem i Rose Moyer

RoseBillMoyer w OpoluKorzystając z okazji, że na zaproszenie Mężczyzn św. Józefa w tych dniach przebywają w Polsce Bill i Rose Moyer zapraszamy na spotkanie z nimi także w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w środę 11.05 po Mszy św. wieczornej (o godz. 19.00) w dwóch grupach. Mężczyźni spotkają się z Billem, który wygłosi konferencję pt. Weź swój krzyż i chodź za mną. Kobiety zaś w tym czasie spotkają się z Rose i wysłuchają nauczania pt. Klęcząc na modlitwie. (spotkanie odbędzie się w sali Domu św. Józefa - domu katechetycznego).
Spotkania będą tłumaczone na język polski.

 

Nagranie spotkania z Billem

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account