Pomoc dla misjonarzy w czasie epidemii

Mieliśmy w tych dniach gościć w naszej parafii misjonarzy: ks. Marka Sobottę (pracującego w Papui Nowej Gwinei) oraz ks. Darka Flaka (pracującego w Peru). Z wiadomych względów nie jest to możliwe. W międzyczasie sytuacja epidemiologiczna szczególnie w Peru staje się coraz bardziej dramatyczna.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z ks. Dariuszem o tym, co się dzieje w Peru, oraz relacji ks. Marka Sobotty z Papui Nowej Gwinei i naszej parafianki Agaty Szpulak pracującej na misjach w Boliwii.

Relacja z Peru - ks. Dariusz Flak

Relacja z Papui Nowej Gwinei - ks. Marek Sobotta

Parafia WNMP, Opole - Gosławice on hearthis.at

nasza parafianka Agata Szpulak - Boliwia
Parafia WNMP, Opole - Gosławice on hearthis.at

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc finansowo misjonarzy (to jedyna forma pomocy, którą możemy im w tym czasie zaoferować), to można to zrobić za pośrednictwem naszej parafii.
Pieniądze na pomoc misjonarzom można wpłacić na nasze konto parafialne z dopiskiem Darowizna na cele kultu religijnego - Pomoc dla misjonarzy

Numer konta parafialnego Caritas
PL 93 1050 1504 1000 0090 3207 1046

Dekret Biskupa Opolskiego na czas epidemii od 24.05.2020

DEKRET

i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” z dnia 16 maja 2020 roku (Dz.U. 2020 poz. 878), z dniem 24 maja br. na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

Dekret Biskupa Opolskiego na czas epidemii od 01.05.2020

DEKRET

W trosce o zdrowie wiernych w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii i w nawiązaniu do „Zarządzenia Rady Stałej KEP” (nr 1/2020 z dnia 12 marca 2020 roku), „Reskryptu Kongregacji ds. Kultu Bożego” z dnia 17 lutego 1997 roku (Prot. n. 353/97/L) oraz „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” z dnia 19 kwietnia 2020 roku (Dz.U. 2020 poz. 697), z dniem 1 maja br. na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

Dekret Biskupa Opolskiego na czas epidemii od 20.04.2020

DEKRET BISKUPA OPOLSKIEGO

W trosce o zdrowie wiernych w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii i w nawiązaniu do ?Noty Penitencjarii Apostolskiej odnośnie sakramentu pojednania w obecnej sytuacji pandemii? z dnia 20 marca 2020 roku, ?Zarządzenia Rady Stałej KEP? (nr 1/2020 z dnia 12 marca 2020 roku), ?Reskryptu Kongregacji ds. Kultu Bożego? z dnia 17 lutego 1997 roku (Prot. n. 353/97/L), ?Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii? z dnia 15 kwietnia 2020 roku (Dz.U. 2020 poz. 673) oraz zapowiedziami przedstawicieli Rządu RP, z dniem 20 kwietnia 2020 roku na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

1. Do odwołania przedłużam dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne.
  2. Na drzwiach kościoła należy wywiesić informację o jego realnej powierzchni użytkowej wraz ze wskazaniem liczby osób, które mogą uczestniczyć w obrzędach religijnych, wg przelicznika: 1 osoba na 15 m2. W liczbie tej winni się znajdować także usługujący. Dane o powierzchni użytkowej kościoła znajdują się w inwentarzu parafialnym oraz w książce obiektu budowlanego. (w naszym kościele powierzchnia użytkowa wynosi 560 m2 - tak więc na nabożeństwie może być 35 osób + ksiądz/księża)

Słowo bpa Andrzeja na niedzielę Bożego Miłosierdzia

Kilka słów od naszego bpa Andrzeja na niedzielę Bożego Miłosierdzia. Warto posłuchać!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account