Aktualności

Szkoła dla rodziców i wychowawców - Jesień 2021

SzkolaRIWCzy da się nauczyć bycia dobrym rodzicem?

Jakby to odpowiedzieli rabini: Jeden powie, że "tak", a drugi powie, że "nie".
Każdy jednak, kto rodzicem jest, bez wątpienia stara się być nim w najlepszy możliwy sposób. Szukamy własnych dróg, podświadomie wykorzystujemy to, co przekazali nam nasi rodzice... a mimo to, czasem doświadczamy porażek. 

Naszym rodzicom i wychowawcom, którzy szukają sposobu nawiązania głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi, a także poprawić komunikację między dorosłymi chcemy zaproponować kilka sprawdzonych narzędzi, które pomogą osiągnąć te cele.

Zajęcia mają charakter warsztatów psychologicznych. Składają się z krótkich omówień i wprowadzeń tematycznych, a przede wszystkim z adekwatnych ćwiczeń, dramy i debaty.

Parafialny Kurs Tańca

KursTanca

Zapraszamy na Parafialny Kurs Tańca (stopień podstawowy). Pierwsze spotkanie w czwartek 16 września o godz. 20.00 w domu katechetycznym. 

Cena: tzw. miesiąc taneczny (4 spotkania po 1,5h) - 200 PLN/para

Zapisy przyjmujemy przede wszystkim w parach poprzez poniższy formularz.
Pojedyncze osoby zapisujemy na listę rezerwową. 

Rodzinny wyjazd na narty - Alpy 2022

Narty2022Miłośników sportów zimowych zapraszamy na wspólny zimowy wyjazd narciarski do Austrii w dniach 31.01 - 6.02.2022

Noclegi mamy zamówione na starej plebanii w miejscowości Niederthai w okolicach Innsbrucka, którą kilka lat temu przebudowano na gościniec. Do naszej dyspozycji jest w sumie 18 miejsc noclegowych w czterech pokojach z łóżkami piętrowymi (1 pokój 7 osobowy; 2 pokoje po 4 os. + 1 pokój 3 osobowy). 
W pobliżu mamy trzy ośrodki narciarskie: HochOetz (ok. 16 km), Kuhtai (30 km) i Sölden (30 km), a w samym Niederthai piękne trasy spacerowe i dla narciarzy biegowych. W okolicy także duży kompleks term (Aquadome w Langenfeld)

Koszt wyjazdu (od osoby): 100 Euro + 470 PLN (transport busem, noclegi, ubezpieczenie, wyżywienie) + koszty karnetów. (zwykle było tak, że po wyjeździe zwracaliśmy ok 10/20 Euro i 50 PLN)
W zależności od wieku, ilości wykupionych dni - ceny karnetów mogą się różnić. Ulotki z cenami karnetów i opisem ośrodków można pobrać tutaj: Solden,

Zapisy wyłącznie poprzez poniższy formularz

Ogłoszenia 05.09.2021

1. Po wakacyjnej przerwie dla dzieci wraca Owieczka i oczywiście cukierek, które czekają na najmłodszych z tyłu kościoła obok prasy.
2. Zapraszamy dziś na 16.30 na pierwsze po wakacjach niedzielne nieszpory.
3. Za tydzień będziemy przeżywać parafialne dożynki. Msza św. dożynkowa w intencji naszych rolników i działkowców o godz. 10.30. Gospodarzami tegorocznych dożynek są p. Edyta i Paweł Mróz. Wyjście korowodu o godz. 10.10
4. Spotkanie kręgu biblijnego – w środę po Mszy św. wieczornej.

Dzieci w wirtualnej sieci - spotkanie dla rodziców

Zachęcamy do obejrzenia nagrania ze spotkania z p. Bogną Białecką

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account