Dekret Biskupa Opolskiego z dnia 20.10.2020

DEKRET

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, dla właściwego przeżycia tych wyjątkowych dni i zminimalizowania ryzyka zakażenia w dniach 31 października – 8 listopada 2020 roku na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

Kana Welcome - spotkanie On Line. Niedziela, godz. 17.00

Małżonków zapraszamy na spotkanie formacyjne Kana Welcome. Z powodów sanitarnych w trybie On Line na platformie ZOOM.

Poniżej podajemy dane dostępowe do spotkania.

Dekret Biskupa Opolskiego z dnia 16.10.2020

Opole, dnia 16 października 2020 roku
Nr 35/2020/A/KNC-K

DEKRET

W trosce o oddawanie należnej czci Bogu Wszechmogącemu oraz uświęcenie wiernych i ich ochronę przed zakażeniem, w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego, od jutra aż do odwołania na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

Instrukcja "Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła"

Rok: 2020
Autor: Kongregacja ds. Duchowieństwa

Wprowadzenie

1. Refleksja eklezjologiczna Soboru Watykańskiego II oraz znaczące zmiany społeczne i kulturowe ostatnich dziesięcioleci spowodowały, iż niektóre Kościoły partykularne zreorganizowały formę duszpasterstwa wspólnot parafialnych. Proces ten pozwolił wprowadzić nowe doświadczenia, podkreślające w większym stopniu wymiar wspólnoty oraz wdrożyć, pod przewodnictwem duszpasterzy, harmonijną syntezę charyzmatów i powołań kościelnych w służbie głoszenia Ewangelii, która lepiej odpowiada dzisiejszym potrzebom ewangelizacji.

Rodzinny wyjazd na narty - Alpy 2021

Miłośników sportów zimowych zapraszamy na wspólny zimowy wyjazd narciarski do Austrii w dniach 16.01 - 22.01.2021.

Noclegi mamy zamówione na starej plebanii w miejscowości Niederthai w okolicach Innsbrucka, którą kilka lat temu przebudowano na gościniec. Do naszej dyspozycji jest w sumie 18 miejsc noclegowych w czterech pokojach z łóżkami piętrowymi (1 pokój 7 osobowy; 2 pokoje po 4 os. + 1 pokój 3 osobowy).
W pobliżu mamy trzy ośrodki narciarskie: HochOetz (ok. 16 km), Kuhtai (30 km) i Sölden (30 km), a w samym Niederthai piękne trasy spacerowe i dla narciarzy biegowych. W okolicy także duży kompleks term (Aquadome w Langenfeld)

Koszt wyjazdu (od osoby): 110 Euro + 470 PLN (transport busem, noclegi, ubezpieczenie, wyżywienie) + koszty karnetów. (zwykle było tak, że po wyjeździe zwracaliśmy ok 10/20 Euro i 50 PLN)
W zależności od wieku, ilości wykupionych dni - ceny karnetów mogą się różnić. Ulotki z cenami karnetów i opisem ośrodków można pobrać tutaj: Solden, Hochoetz, Kuhtai.

Zapisy wyłącznie poprzez poniższy formularz

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account