Intencje 03.05.2021

Poniedziałek 03.05.2021 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

7.00    Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Królowej Polski w intencji Ojczyzny, o powstrzymanie epidemii, za chorych i wszystkich, których ten czas szczególnie doświadcza.
18.00  1. Przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji maturzystów naszej parafii, o Dary Ducha Świętego, pomyślne zdanie egzaminów i dobry wybór drogi życiowej.
           2. Za ++ rodziców Alfonsa i Małgorzatę Iwański, Marię i Alojzego Zowada, ++ z rodziny: Iwański, Zowada, Wódka oraz o zdrowie w rodzinie i za dzieci z rodzinami.                Po Mszy św. suplikacje, nabożeństwo majowe (Litania), adoracja do 19.30

Wtorek 04.05.2021 św. Floriana, żołnierza i męczennika

7.00    Za + męża Mariusza Chudy, ++ teściów Teresę i Kazimierza oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa
18.00  Za + Małgorzatę Krzepkowską, + Zbigniewa, ++ z hospicjum Betania
           Po Mszy św. suplikacje, nabożeństwo majowe (Różaniec), adoracja do 19.30

Środa 05.05.2021

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian i dobrodziejów oraz w intencji chorych.
18.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Gerarda Kotulla z okazji 65 urodzin oraz w intencji dzieci z rodzinami.
           Po Mszy św. suplikacje, nabożeństwo majowe (Litania), adoracja do 19.30

Czwartek 06.05.2021 święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego, I Czwartek Miesiąca

7.00    O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
18.00  Za + Joannę Szulc
           Po Mszy św. suplikacje, nabożeństwo majowe (Różaniec), adoracja do 19.30

Piątek 7.05.2021 – I piątek miesiąca

7.00    W intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
18.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Piotra z okazji 30. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny
           Po Mszy św. suplikacje, nabożeństwo majowe (Litania), adoracja do 19.30

Sobota 8.05.2021 Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski

8.00    O dar nieba dla rodziców Stanisławy i Piotra Sieradzkich, brata Jana, siostry Heleny oraz bliskich zmarłych z rodziny.
11.00  O Boże błogosławieństwo dla Pauliny Szpulak i Weroniki Kukurowskiej, ich rodzin i bliskich w dniu I Komunii świętej.
14.00  Ślub rzymski: Patrycja Łabędzka i Marcin Kłunejko
17.00  1. Za + Alojzego Firlus w 1 rocznicę śmierci.
           2. Przez wstawiennictwo św. Floriana w intencji strażaków OSP Gosławice i ich rodzin.
           Po Mszy św. suplikacje, nabożeństwo majowe (Litania),

VI Niedziela Wielkanocna 9.05.2021

7.00    Za + Marię Wocław w 1 rocznicę śmierci, + ojca Franciszka o łaskę nieba.
9.00    1. Do Bożego Miłosierdzia o łaskę nieba dla ++ rodziców Alfonsa i Agnieszkę Jobczyk, męża Gintra Kinert, teściów Joannę i Jana Kinert, pokrewieństwo i dusze czyśćcowe.
           2. Za + Stanisława Pawlaka w 4 rocznicę śmierci
10.30  Za + Zenona Trzaska w 30 dzień po śmierci
12.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Bronisławy Kuchcickiej z okazji 94 rocznicy urodzin.
16.15 Nabożeństwo majowe
17.00  Za + Piotra Białek (od rodziny Wolnych z Pietrzykowic Żywieckich)

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.