Intencje 04.01.2021

Poniedziałek 04.01.2021

7.00    Za + babcię Annę Brzóska, za ++ ciocie Genowefę Rzeźnicką i Stefanię Kwiatkowską oraz w intencji dzieci Merci i Nejmara Skrzypczyk
18.00  1. Msza św. "kolędowa" w intencji parafian z ulicy: Lipowej (numery nieparzyste)
            2. Za + Mieczysława i brata Wiesława Chamot.

Wtorek 05.01.2021

7.00    Za + Beatę Mędrzecką (od uczestników pogrzebu)
18.00  Msza św. z wigilii Uroczystości Objawienia Pańskiego
           1. Msza św. "Kolędowa" w intencji parafian z ulic: Lipowej (numery parzyste), Siewnej, Jaglanej
           2. Dziękczynna z okazji urodzin Felicitas Scholz prosząc o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski.

Środa 06.01.2021 Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

7.00    Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Klos, brata Leopolda, dziadków Bartel, ++ z pokrewieństwa Klos i Leś, dusze czyśćcowe.
9.00    Za ++ rodziców Marię i Franciszka Świerc, Gertrudę i Pawła Przybyła oraz siostrę Barbarę i za ++ pokrewieństwo z obu stron.
10.30  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże Błogosławieństwo dla Adeli Kubis z okazji 90 urodzin oraz za + Erwina Kubis (od dzieci z rodzinami)
12.00  1. Za + tatę Mieczysława Nawrot w 2 rocznicę śmierci, ++ dziadków z obu stron.
            2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Anioła Stróża dla rocznego dziecka Maksymiliana Morka oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Heleny i Adama Głośnickich w 60 rocznicę ślubu, oraz za ++ rodziców z obu stron.

Czwartek 7.01.2021 – I Czwartek Miesiąca

7.00    O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
18.00  1. Msza św. "Kolędowa" w intencji parafian z ulic: Pszenicznej, Rzepakowej, Nowej, Gryczanej, Jęczmiennej, Osiedle
           2. O spokój duszy dla  + Szczepana w 10. rocznicę śmierci oraz za spokój dusz obojga rodziców: Gizeli i Szczepana Wyrobek.

Piątek 8.01.2021

7.00    Za + Weronikę Klimek (od uczestników pogrzebu)
18.00  1. Za + Jadwigę Matyszok (od uczestników pogrzebu)
            2. Msza św. "Kolędowa" w intencji parafian z ulic: Grobla, Ustronnej, Swornickiej, Owocowej, Żytniej

Sobota 9.01.2021

8.00    W intencji żyjących i zmarłych członków Róży Różańcowej p. Renaty Labisz oraz o pokój na świecie i pokój w naszych rodzinach.
17.00  Do Bożego Miłosierdzia za ++ męża Stefana, syna Marcina w rocznicę śmierci, ++ teściów Monikę i Józefa Czech, dusze czyśćcowe oraz o zdrowie w rodzinie.

Niedziela 10.01.2021 Święto Chrztu Pańskiego

7.00    Za ++ rodziców Józefę i Edwarda o radość życia wiecznego
9.00    Za ++ rodziców Józefę i Kazimierza Kasprzyk, Eugeniusza Kasprzyk, Tadeusza Kasprzyk, Halinę Andrzejewską, pokrewieństwo, dusze czyśćcowe.
10.30  Za + Zygmunta Liska w rocznicę śmierci, ++ z rodziny.
12.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Kuby Rosinskiego z okazji 11 urodzin
           Po Mszy św. Chrzest: Tomasz Michał Musiał
17.00  Za + Ryszarda Sztangiera w I rocznicę śmierci

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.