Intencje 09.08.2021

Poniedziałek 09.08.2021 święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, doktora Kościoła

7.00    Za + Józefa Sorowka w 1 rocznicę śmierci
18.00  O Boże błogosławieństwo w pracy dla wnuka Cyrusa

Wtorek 10.08.2021 święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

7.00    Za + Małgorzatę Bieniek w 30 dzień po śmierci
18.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Andrzeja i Jolanty z okazji 58 rocznicy ślubu oraz o Boże w rodzinie.

Środa 11.08.2021 św. Klary, dziewicy

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji wszystkich parafian i dobrodziejów naszej parafii
12.00  Msza św. ślubna: Karolina Waldera i Marcin Meja
18.00  Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach Buhl, Waleska, Michlik, Jonczyk i dobrodziejów.

Czwartek 12.08.2021

7.00    Za + Józefa Winnickiego, ++ rodziców.
18.00  Za + ojca Izydora Kansy

Piątek 13.08.2021 – Dzień fatimski

7.00   Za + Krzysztofa Kamińskiego (od uczestników pogrzebu)

Wieczór fatimski

19.00  Za + ojca Huberta Kotula w piątą rocznicę śmierci, + mamę Teresę Kaczmarczyk, ++ z rodzin Kotula, Laksy, Kaczmarczyk, Segiet.
Po Mszy św. różaniec fatimski w kościele, procesja ze świecami i z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła

Sobota 14.08.2021 św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana

8.00    Za zmarłego męża i ojca Jana Uchorczak w 4 rocznicę śmierci, zmarłych rodziców Anielę, Kazimierza Uchorczak; Annę i Józefa Lesiak oraz dusze czyśćcowe.
14.00  Msza św. ślubna: Agata Jakubiak i Łukasz Kozar

Odpust Parafialny ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Wigilia Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

17.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Andrzeja i Sylwii Kotula w 25 rocznicę ślubu, o zdrowie w całej rodzinie oraz za ++ z pokrewieństwa.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15.08.2021

7.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Zuzanny z okazji 3 urodzin.
9.00    1. Za + Gertrudę Mróz w 3 rocznicę śmierci
            2. Za ++ rodziców Stefanię i Bronisława Dąbrowskich w rocznicę śmierci oraz za ++ teściów Tadeusza i Jerzego i dusze czyśćcowe.
11.00  1. Suma odpustowa w intencji parafian
            2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Stefana Soll z okazji 60 urodzin.
            3. Za + Elżbietę Kansy w kolejną rocznicę śmierci (od córek z rodzinami).
            4. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla nowożeńców Karoliny i Marcina Meja, w intencji ich rodzin oraz za ++ z pokrewieństwa.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.