Intencje 19.07.2021

Poniedziałek 19.07.2021

7.00    Za + Helenę i Gerarda Wocław w 30 dzień po śmierci.
18.00  Za + męża Henryka Kuszczyńskiego, + Władysława, Władysławę, Ryszarda i Zygmunta Kuszczyńskich; + Henrykę i Cezarego Pawlak.

Wtorek 20.07.2021 bł. Czesława, kapłana

7.00    Za + Piotra Białek (od Aleksandra i Barbary Łoza)
18.00  O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach Czernia i Staisz

Środa 21.07.2021

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji wszystkich parafian i dobrodziejów naszej parafii
18.00  Za ++ rodziców Aleksandrę i Stanisława Szpulak, + brata Wiesława i ++ ciocię Franciszkę.

Czwartek 22.07.2021 Święto św. Marii Magdaleny

7.00    Za + Krzysztofa Kamińskiego (od kolegów z Technikum Leśnego w Brynku)
18.00  Za + męża Wacława Kamińskiego, ++ rodziców Klarę i Kazimierza Szewczyków, teściów Krystynę i Szczepana Kamińskich, ++ krewnych i przyjaciół, dusze czyśćcowe.

Piątek 23.07.2021 święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy

7.00    W kolejna rocznicę ślubu Doroty i Sebastiana z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę - również nad dziećmi Ewą i Szymonem i z podziękowaniem za udzielone łaski.
18.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Inez i Błażeja Jarząb z okazji 5 rocznicy ślubu oraz o Boże błogosławieństwo dla córki Felicji.
            Po Mszy św. adoracja do godz. 19.30

Sobota 24.07.2021 św. Kingi, dziewicy

8.00    Z podziękowaniem za dar rodzicielstwa w intencji dziękczynnej za pierwszy rok życia Czesława Gondro z prośbą o Boże błogosławieństwo i pokój w rodzinie.
            Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo rocznego dziecka
17.00  Za + Marię Wilke, ++ rodziców Staś, Wilke dusze czyśćcowe

XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021

PO MSZY ŚW. PRZED KOŚCIOŁEM ZBIÓRKA NA MISJE W AFRYCE

7.00    Za + Krzysztofa Kamińskiego (od rodziny Pawelców i Marcyniaków z Nowin)
9.00    Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo w intencji wdów naszej parafii oraz za ++ mężów.
11.00  1. Do Bożej Opatrzności i Matki Bożej Wniebowziętej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Gabrieli z okazji 50 rocznicy urodzin, za rodzinę i dobrodziejów oraz dar nieba dla + ojca Reinholda i + chrzestnego Leona
            2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Czesława Czaja z okazji 90 rocznicy urodzin, o Boże błogosławieństwo w rodzinie i za ++ z rodziny.  

Po Mszy chrzest: Filip Łukasz Sroka

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.