Intencja 27.12.2021

Poniedziałek 27.12.2021 święto św. Jana, Ap. i Ewangelisty

Poświęcenie wina
7.00    Za + Hildegardę Langosz (od uczestników pogrzebu).
18.00  Za + szwagra Rudolfa o łaskę nieba.

Wtorek 28.12.2021 święto św. Młodzianków, męczenników

7.00    Za + Feliksa Stotko (od uczestników pogrzebu).
9.00    W intencji dzieci naszej parafii.
Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
18.00  W intencji chrześniaków: Marii, Bernadety, Józefa, Magdaleny oraz Anny, Marty i Magdaleny o światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej na drogach życia.

Środa 29.12.2021

7.00    Za + siostrę Jadwigę Laksy, + brata Alfreda, + Huberta Kotula i ++ z rodziny Kotula, Laksy, Wieszala.
18.00  Za++ rodziców Annę i Alfreda Galgon, ++ Sabinę i Wernera Kurc, oraz ++ z pokrewieństwa.

Czwartek 30.12.2021

7.00    1. O łaskę nieba dla ++ teściów Jana i Joanny Kinert, męża Gintra, rodziców Alfonsa i Agnieszki Jobczyk ++ z pokrewieństwa i dusz czyśćcowych.
             2. Za ++ Ludwikę i Henryka Przymuszałów w rocznicę śmierci.
18.00  Za + męża i ojca Joachima Matyszok i ++ z rodziny.

Piątek 31.12.2021

7.00    Za + rodziców Marię i Piotra Schliwa, teściów, męża Izydora Kansy, ++ z pokrewieństwa.
17.00  W intencji parafian i dobrodziejów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo w nowym roku, za ++ w minionym roku parafian i dobrodziejów.
            Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

Sobota 1.01.2022 Nowy Rok
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

KOLEKTA PARAFIALNA
8.15    Różaniec wynagradzający.
9.00    W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w świętych wizerunkach.
10.30  W intencji parafian i dobrodziejów naszej parafii o Boże błogosławieństwo w nowym roku.
12.00  Za ++ z rodziny Wiśników, Patołów i Oborskich.
17.00  Za + tatę Mieczysława Nawrot, dziadków z obu stron i wszystkich zmarłych z rodziny.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2.01.2022

KOLEKTA PARAFIALNA

7.00    Za ++ rodziców Leopolda i Marię Laksy, za szwagierki i szwagrów, ciocie i wujków, za + teścia Jana Franczyk i dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00    Za + Ryszarda Kansy w 1. rocznicę śmierci.
10.30  Za + Stanisława Mikulec (od współpracowników z Elektrowni Opole).
12.00  Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo i zdrowie w intencji Gerarda z okazji urodzin.
16.15  Nieszpory kolędowe.
17.00  Za ++ Małgorzatę i Józefa Bieniek.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.