Intencje 01.05.2023

Od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 17.55 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje prosząc o pokój na świecie.

Poniedziałek 01.05.2023 św. Józefa, Rzemieślnika

7.00       O dary Ducha Świętego na czas trwania matur dla Antoniny.
18.00     Za + ojca i męża Józefa Stotko, wszystkich ++ z rodziny Stotko - Kornek oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
                Po Mszy św. nabożeństwo majowe

 

Wtorek 02.05.2023 św. Atanazego Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

7.00       Za + Teodora Zowada (od uczestników pogrzebu).
18.00     Za ++ chrzestnych Łucję i Izydora.
               Po Mszy św. nabożeństwo majowe

Środa 03.05.2023 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

7.00       Przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00     W intencji żony Beaty, syna Wojciecha oraz Andrzeja z okazji urodzin prosząc o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski oraz w intencji Bogu wiadomej.
                Po Mszy św. nabożeństwo majowe

Czwartek 04.05.2023 św. Floriana, żołnierza i męczennika | I Czwartek Miesiąca

7.00       1. O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
               2. O łaskę nieba dla + syna Krzysztofa.
18.00     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo w rodzinie Kotulla, za dzieci z rodzinami.
                Po Mszy św. nabożeństwo majowe

Piątek 05.05.2023 | I Piątek Miesiąca

7.00       W intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
                Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ
8.30       Miesięczne odwiedziny chorych
17.00     Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży (od 17.30 dla wszystkich)
18.00     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo z okazji kolejnej rocznicy ślubu w rodzinie Zdzuj oraz w intencji córek z rodzinami
                Po Mszy św. nabożeństwo majowe i adoracja do 19.30

Sobota 06.05.2023 święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego

7.15       Różaniec wynagradzający
8.00       W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu.
                Po Mszy św. medytacja I - sobotnia
17.00     1. W intencji strażaków OSP Gosławice.
               2. Za + Wojciech Galasa (w 1. rocznicę śmierci), + Eugenię Galas.
               Po Mszy św. nabożeństwo majowe

V Niedziela Wielkanocna 07.05.2023

kolekta parafialna i Diecezjalna | Po Mszy św. możliwość złożenia ofiary na potrzeby pracy misyjnej ks. Marka Sobotty

8.00       Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Bożą z okazji 60. rocznicy urodzin Joachima.
10.00     Procesja wielkanocna i Msza św.:
              1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji kolejnej rocznicy ślubu dla Edyty i Pawła Mróz i całej rodziny.
              2. Za + Liliannę Lalik w 1. rocznicę śmierci o łaskę nieba, ++ Stanisława Lalik, Konstancję i Wiktora Mazur, wszystkich ++ z rodziny.
12.00     1. W intencji dzieci przyjmujących sakrament Chrztu św.: Antoniego Bernarda Smyk, Michała Piotra Fila, Antoni Rafał Kansy ich rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
              2. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej, św. Stanisława o łaskę życia wiecznego dla + mamy Stanisławy (z okazji imienin) oraz ++ z rodziny Sieradzkich i Serafinów.
16.15     Nabożeństwo misyjne
17.00     Przez wstawiennictwo Maryi o dar życia wiecznego dla + Wojciecha Szotta.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.