Intencje 07.08.2023

Poniedziałek 7.08.2023

7.00     Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).
18.00   Za + Konrada Lubera (od uczestników pogrzebu).

Wtorek 8.08.2023 św. Dominika Guzman, kapłana

7.00     Za ++ rodziców Zofię i Wiktora Kansy, Antoniego i Gertrudę Kurc, ++ dziadków z obu stron i ++ z pokrewieństwa.
18.00   Za ++ Zygmunta i Józefę Krupa.

Środa 9.08.2023 święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

7.00     Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00   Za ++ rodziców Różę i Piotra, za ++ z rodzin Baron i Brzoza i o Boże błogosławieństwo dla dzieci, wnuków i prawnuków.

Czwartek 10.08.2023 święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

7.00     Za + Sebastiana Zdzuj (od uczestników pogrzebu).
do 12.00   Zbiórka elektrośmieci na parkingu obok kościoła.
18.00   Za + Mariusza Warzecha (w 25. rocznicę śmierci).

Piątek 11.08.2023 św. Klary, dziewicy

7.00     Za + Marię Oleszko w rocznicę śmierci.
14.00   Msza św. ślubna: Malwina Maier i Dawid Kopicki.
15.30   Przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Marii Kolbego w intencji pracowników Wydawnictwa i Drukarni św. Krzyża i ich rodzin, za ++ pracowników.
18.00   Za + męża i ojca Feliksa Stotko (w 2. rocznicę śmierci), ++ rodziców, dusze czyśćcowe.
Po Mszy św. adoracja do godz. 19.30.

Sobota 12.08.2023

8.00     1. Do Bożego Miłosierdzia o radość życia wiecznego dla + Romana Kirstein (od rodziny Lubiszewskich z Mannheim).
            2. Za + Joachima Sikora.
17.00   Za + ojca Izydora.

XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023 | Dzień Fatimski

Kolekta parafialna

7.00     Za ++ rodziców Marię i Leopolda Laksy, ks. Franciszka Piechotę, ciocię Klarę Kocot (od Józefa Laksy z rodziną).
9.00     Za ++ rodziców Stefanię i Bronisława Dąbrowskich w rocznicę śmierci oraz za ++ teściów Tadeusza i Jerzego i ++ z pokrewieństwa z obu stron.
11.00   1. Za wstawiennictwem Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Wiktorii Włochowicz z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla całej rodziny.
             2. Za + męża i ojca Huberta Kotula (w 7. rocznicę śmierci), ++ z rodzin Kotula i Laksy.
19.00   Nabożeństwo fatimskie (kazanie fatimskie, różaniec w kościele i procesja z figurą MB i świecami wokół kościoła).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.