Intencje 10.04.2023

Od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 17.55 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje prosząc o pokój na świecie.

Poniedziałek Wielkanocny 10.04.2023

Kolekta parafialna, Zbiórka do puszki na KUL

8.00    Za + Helmuta Duda (od uczestników pogrzebu).
10.00  Za + Rudolfa Mika (od uczestników pogrzebu).
12.00  Za + Elżbietę Miciak (w 3. rocznicę śmierci) z prośbą o łaskę nieba. O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
17.00  Za ++ Marię i Jerzego Buhl, ++ z pokrewieństwa Broj, Wieczorek.

 

Wtorek Wielkanocny 11.04.2023

7.00    Za ++ rodziców Jerzego i Helenę Wurst, ++ dziadków z obu stron, + Julię Król, ++ z pokrewieństwa.
18.00  1. Za + Jerzego Buhl (od uczestników pogrzebu).
         
2. Za + Stanisława Baranowskiego (od pracowników przedszkola nr 51).

Środa Wielkanocna 12.04.2023

7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00
  Za + mamę Mariannę w 14. rocznicę śmierci, + ojca Władysława.

Czwartek Wielkanocny 13.04.2023

7.00    Za + Ryszarda Kaczmarczyka (od uczestników pogrzebu).
18.00  1. Za + Różę Brzoza (od uczestników pogrzebu).
          2. Za + Sebastiana Zdzuj (od uczestników pogrzebu).

Piątek Wielkanocny 14.04.2023

W piątek wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

7.00    Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).
18.00  Za ++ rodziców Antoniego, Gertrudę, Hildegardę Weber i ++ rodziców Albinę i Józefa Jończyk, + Joachima, Analisę i ++ z pokrewieństwa z obu stron.
          Po Mszy św. adoracja do godz. 19.30

Sobota 15.04.2023

8.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mamy Pelagii z okazji urodzin.
17.00  W intencji rocznego dziecka Lilianny Morka z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Anioła Stróża i wszelkie potrzebne łaski.

II Niedziela Wielkanocna 16.04.2023

Kolekta na caritas diecezji opolskiej

8.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Marii i Bernarda Leś, w intencji dzieci z rodzinami oraz w intencji dobrodziejów.
10.00  Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie, dary i moc Ducha Świętego w rocznicę ślubu Mirosławy i Janusza oraz o Łaski i zdrowie dla Agaty, Piotra i Babci Marysi.
12.00  O łaskę nieba dla + syna Krzysztofa.
15.00  Godzina Miłosierdzia
17.00
  Za + męża Mariana, ++ rodziców Kansy i Mazurkiewicz oraz ++ z rodziny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.