Intencje 10.07.2023

Poniedziałek 10.07.2023

7.00       Za ++ rodziców Martę i Pawła Leś, brata Wilhelma, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa Leś i Klos oraz za dusze czyśćcowe.
18.00     Za + męża Józefa Podstawa, ++ rodziców Agnieszkę, Szymona, Gertrudę, Antoniego, + Elżbietę, + rodzeństwo z obu stron.

Wtorek 11.07.2023 święto św. Benedykta z Nursji, opata, patrona Europy

7.00       Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).
18.00     Za + mamę Marię Jonczyk, ojca Alfonsa, teścia Józefa Moj, szwagra Jerzego, ++ z pokrewieństwa.

Środa 12.07.2023 św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Wotywna o św. Józefie
7.00       Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00     Za + Konrada Lubera (od uczestników pogrzebu).

Czwartek 13.07.2023 św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników | Dzień fatimski

7.00       Za ++ braci Jerzego, Reinholda, Leonarda, bratową Hildegardę, Norberta, ++ rodziców Marię i Teofila i dusze w czyśćcu cierpiące.
12.00     Msza św. ślubna: Anita Schwalbe i Krzysztof Gajda.

Wieczór fatimski
19.00
     Z okazji kolejnej rocznicy urodzin Anny za wstawiennictwem Niepokalanej Maryi, św. Anny, św. Józefa i św. Franciszka z Asyżu z podziękowaniem za otrzymane łaski, i z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże, na każdy dzień dalszego życia.
Po Mszy św. różaniec w kościele i procesja z figurą i świecami wokół kościoła.

Piątek 14.07.2023

7.00       Za + Cecylię Kansy (od uczestników pogrzebu).
18.00     Za + Tomasza Kocot (w rocznicę śmierci).
Po Mszy św. Litania do NSPJ i adoracja do 19.30.

Sobota 15.07.2023 św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

8.00       Za + Tomasza (w 2. rocznicę śmierci) oraz do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo dla jego rodziców i Magdy.
14.00     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo, dla Stefanii z okazji 50. rocznicy urodzin oraz w intencji dzieci i wnuków.
17.00     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego dla Małgorzaty i Edwarda i ich rodzin oraz za + ojca Ewalda.

XV Niedziela Zwykła 16.07.2023

Kolekta na dalsze remonty w Domu sw. Józefa

7.00       Za + Leonarda Halupczok (od uczestników pogrzebu).
9.00       Za + Piotra Sdzuj oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w całej rodzinie.
11.00     Za + Piotra Jastrzębskiego (w 5. rocznicę śmierci).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.