Intencje 12.06.2023

Poniedziałek 12.06.2023

7.00       Za + Marię Kotula w rocznicę śmierci, ++ z rodziny Kotula, dusze czyśćcowe.
18.00     W intencji Agaty o błogosławieństwo w pracy misyjnej.
              Po Mszy św. procesja Eucharystyczna

Wtorek 13.06.2023 św. Antoniego Padewskiego, kapłana i doktora Kościoła | Dzień fatimski

7.00       Przez wstawiennictwo św. Antoniego w intencji Marzeny i Mariusza, córek Magdaleny i Anny, oraz w intencji rodziców i teściów, brata Rafała, szwagra Sławomira i babcię Helenę.
Wieczór fatimski
19.00     1. Za + córkę Joannę Fiałka, + Tomasza Kot i ++ z rodzin Fiałka, Leśkiewicz oraz dusze czyścowe.
                2. Za + mamę Agnieszkę (w 15. rocznicę śmierci), + ojca Józefa, teścia Jerzego, męża Rudolfa, pokrewieństwo i dusze czyśćcowe.
               Po Mszy św. różaniec fatimski w kościele, procesja ze świecami i figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Środa 14.06.2023 bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Wotywna o św. Józefie
7.00       Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00     Za ++ rodziców Anielę i Wiktora Kainka, + ciocię Irmgardę + wujka Józefa, + bratanka Michaela i + brata Henryka, ++ z pokrewieństwa i o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
Po Mszy św. procesja Eucharystyczna

Czwartek 15.06.2023

7.00       Za żyjące i zmarłe członkinie z Róży Różańcowej p. Róży Hanusik oraz o pokój na świecie.
18.00     1. Za + Różę Brzoza (od uczestników pogrzebu).
               2. Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).
              Po Mszy św. procesja Eucharystyczna

Piątek 16.06.2023 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

7.00       Za ++ męża Gerharda, syna Henryka Brzesina, rodziców Winkler – Brzesina, rodzeństwo i pokrewieństwo.
18.00     1. Za + Małgorzatę Bieniek (w 2. rocznicę śmierci), + Józefa Bieniek (w 9. rocznicę śmierci).
               2. Za ++ rodziców Marię i Jerzego Sorowka, ++ dziadków Sorowka, Mróz, + brata Józefa, dusze czyśćcowe.
               Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ i adoracja do godz. 19.30

Sobota 17.06.2023 Niepokalanego Serca NMP

8.00       Przez wstawiennictwo św. Brata Alberta z podziękowaniem za otrzymane łaski, prosząc o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego dla córki Anny Szkuta.
17.00     Za + Leszka Kuberskiego, Czesława i Genowefę Markiewicz, Zofię Kiedę, Janinię Kiedę i wszystkich ++ z rodziny Kuberskich i Markiewicz.

XI Niedziela Zwykła 18.06.2023

8.00       Za ++ ojców Alojzego i Reinholda; ++ chrzestnych Łucję, Izydora i Leona.
10.00     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Pawła Rosinskiego z okazji 16. urodzin.
12.00     1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Wiesławy i Romana Stawińskich z okazji 40. rocznicy ślubu oraz Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Karoliny i Wojciecha Popławskich z okazji 1. rocznicy ślubu.
16.15     Nieszpory niedzielne
17.00     Za ++ Helenę i Gerharda Wocław, ++ rodziców i dusze czyśćcowe

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.